Сезон полювання на парнокопитних відкрито – незабуваємо про АЧС!

287
Кабан

Кабан

03 листопада 2017 року відбулася спільна нарада спеціалістів Світловодського районного відділу Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області та Світловодської районної організації Українського товариства мисливців та рибалок з залученням спеціалістів Світловодської районної державної лікарні ветеринарної медицини та Світловодської районної державної лабораторії ветеринарної медицини, під час якої обговорено актуальні питання депопуляції диких кабанів та лабораторного контролю впольованих туш.

Користувачів мисливських угідь проінформовано про стан епізоотичної ситуації в Україні та області, про вимоги щодо дотримання біобезпеки під час проведення полювання.

У суботу, 04 листопада 2017 року, стартував сезон полювання у Світловодському районі за ліцензіями на диких мисливських парнокопитних тварин – кабанів, козуль. Триватиме він до 31 грудня 2017 року включно.

Подія довгоочікувана для кожного мисливця. Але допускатимуться до полювання лише ті, хто має всі необхідні документи, передбачені статтею 14 Закону України «Про мисливське господарство та полювання».

Зокрема:

– посвідчення мисливця;
– дозвіл на добування мисливських тварин (ліцензія, відстрільна картка);
– відповідний дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю у разі її використання;
– паспорти на собак мисливських порід у разі їх використання під час полювання.

Згідно наказу Світловодської районної організації Українського товариства мисливців та рибалок від 19.10.2017 № 2 «Про проведення полювання а парнокопитних тварин та бобра в мисливський сезон 2017/2018 на території мисливських угідь Світловодської районної організації УТМР», встановлено такі строки полювання:

-Колективне та облавне полювання на кабана, козулю та їх молодняк, здатний до самостійного існування з 04 листопада 2017 року по 31 грудня 2017 року включно. Дні полювання – субота та неділя;
-Інливідуальне та колективне полювання на бобра – з 19 листопада 2017 до 21 січня 2018 року включно. Дні полювання – субота та неділя.

На частині територій мисливських угідь в Світловодському адміністративному районі, які протягом 2013-2017 років перебували в користуванні ГО «Товариство мисливців і рибалок «Сапсан», полювання в мисливському сезоні 2017/2018 років проходити не буде. На території зазначених мисливських угідь, як і на території інших користувачів, цілодобово здійснюватимуться рейди з охорони державного мисливського фонду та боротьби з браконьєрством.

У зв’язку з напруженою епізоотичною ситуацією щодо африканської чуми свиней в Україні та з метою недопущення на територію нашого району даного захворювання, нагадаємо декілька простих правил для користувачів мисливських угідь та мисливців, як не занести збудника африканської чуми свиней з лісових угідь в домашнє підсобне господарство:

• не заходити в приміщення, де утримуються свині, в одязі та взутті, в якому Ви були у лісі;
•не приносити у власне господарство туші добутих диких кабанів без отримання результатів лабораторного дослідження на АЧС;
• не згодовувати траву, заготовлене сіно в лісі свиням;
• заготовлені дрова в лісі зберігати подалі від свинопоголів’я. При проведенні розпилювання, коління дров не заходити до свиней в робочому одязі, в якому проводили дані заходи;
• після відвідин лісу обов’язково дезінфікувати взуття та прати в гарячій воді одяг.

Слід пам’ятати, що корми, заготовлені в лісових масивах для домашнього використання (годівлі або підстилки) домашнім тваринам, можуть бути небезпечним джерелом інфекції.

Виконання вищеперерахованих рекомендацій спрямоване на попередження занесення збудника на територію Ваших господарств зокрема та Світловодського району загалом, а також сприятиме попередженню значних економічних збитків від наслідків при виникненні африканської чуми свиней в районі.

Світловодський районний відділ ГУ Держпродспоживслужби в Кіровоградській області, Світловодської районної організації УТМР

Поширити
"Вісті Світловодщини"