100-РІЧЧЯ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ

Основа державності в Україні, незважаючи на те, що так звані сусіди, прикриваючись «високими» інтересами, намагалися її знищити, час від часу набувала цілком ясні обриси. Так сталося і на початку 1918-го. У цей січневий місяць у запалі революційних змін була створена Українська Народна Республіка, відома як УНР. Більш того на тих територіях, які входили до складу колись потужної Австро-Угорської імперії, була утворена ЗУНР – Західноукраїнська Народна Республіка. Вже до кінця року, в грудні 1918-го у Фастові, з гарячим бажанням втілити українську мрію в реальність, лідерам цих двох держав вдалося підписати своєрідний поєднувальний договір. Цей договір увійшов в нашу сучасну історію як «Акт злуки» і 22-го січня 1919-го року він був публічно оприлюднений у Києві на знаменитій Софійській площі.
22 січня у Світловодську на дамбі Філії «Кременчуцька ГЕС» відбувся флешмоб, приурочений Дню Соборності України. Працівники районної державної адміністрації, районної ради та філії «Кременчуцька ГЕС» із державними прапорами, блакитними і жовтими кульками та з викладеним із літер висловом «Україна Єдина», співали пісню «Заспіваймо пісню за Україну».
На завершення заходу в небо здійнялися повітряні кульки, лунали гасла «Слава Україні!», «Героям Слава!»
Урочистого настрою додавала морозна погода – немов сама природа у цей день вбрала все довкола: дерева кущі та паркани – у святкові шати.
Працівники районної державної адміністрації, структурних підрозділів РДА, за ініціативи голови Світловодської районної державної адміністрації Сергія Твердовського, проводять такі масові заходи вже не вперше. І щоразу все відбувається організовано, на патріотичному піднесені.
У цей день тематичні заходи пройшли і по всіх населених пунктах Світловодського району. Школярі, учителі, працівники культосвітньої галузі провели різноманітні акції, вшановуючи 100-літній ювілей підписання Акту злуки.
У Кропивницькому з нагоди Дня Соборності відбувся урочистий мітинг та покладання квітів до пам’ятників і пам’ятних знаків видатним діячам. В урочистостях взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко, представники обласної та міської влади, керівники громадських та релігійних організацій, учні і студенти, громадськість міста.
На площі біля пам’ятника одному з основоположників українського державотворення Володимиру Винниченку відбувся святковий мітинг. На знак шани та пам’яті про історичне возз’єднання українських земель в єдину, соборну, цілісну державу учасники мітингу поклали квіти та зробили символічне «Коло Єдності» навколо Державного Прапора України.
З вітальними промовами перед присутніми виступили кандидат історичних наук Юрій Митрофаненко, учасниця АТО та волонтер Наталія Демченко, представник Знам’янського підрозділу Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Фундація регіональних ініціатив» Віталій Зай­ченко, який вручив Сергію Коваленку символічну «Листівку Єднання», виготовлену дітьми під час однойменного проекту, а також керуючий Кропивницькою єпархією Православної Церкви України єпископ Марк.
Світлана КАЛУГІНА.

Поширити
"Вісті Світловодщини"