14 червня – Всесвітній день донора крові

У травні 2005 року в ході Всесвітньої асамблеї охорони здоровꞌя, міністри охорони здоров’я світу одностайно прийняли заяву про прихильність і підтримку добровільного донорства крові. Вони постановили щорічно проводити Всесвітній день донора крові 14 червня. Цього дня у 1868 році народився австрійський лікар К.Ландштейнер, який відкрив групи крові людини.

Цього року Всесвітній день донора крові знову проводиться у всьому світі і буде координуватися Всесвітньою організацією охорони здоров’я, Міжнародною федерацією товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, Міжнародним товариством з переливання крові та Міжнародною федерацією організацій донорів крові. Тема донорства 2018 року – донорство крові як акт солідарності. Вона складається з таких людських цінностей, як альтруїзм, повага, співчуття і доброта. А лозунгом дня донора стали слова: «Поміркуй про інших. Здай кров. Поділись життям».

Донорство крові – це надзвичайно благородна і надзвичайно потрібна для нашої країни справа. Переливання донорської крові щодня потребують сотні хворих в Україні. Але отримати її може лише кожен п’ятий. І серед таких хворих багато дітей. Це десятки людських життів,які можна врятувати.

Донорська кров рятує тяжко травмованих та подовжує життя тим, хто страждає від патологій. Україна в середньому заготовляє трохи більше восьми мілілітрів крові на людину. Це майже удвічі менше від рекомендації Всесвітньої організації охорони
здоров’я.

За 2017 рік у відділенні переливання крові Світловодської ЦРЛ здійснено 699 донорських кровоздач та заготовлено 350,7 л крові.

Приєднуйтесь до донорства крові, допоможіть врятувати людське життя!

Сергій ШОВКОПЛЯС,
завідувач відділення
переливання крові
Світловодської ЦРЛ.

Поширити
"Вісті Світловодщини"