14 фактів про гарбуз, які можуть здивувати

Факт 1. Гарбуз – одна з найдавніших рослин. Його насіння знаходили серед екскрементів доісторичних тварин.
Факт 2. Першими, хто окультурив і став використовувати гарбуз в їжу, стали корінні жителі Америки задовго до появи там Колумба. У 14 столітті гарбуз потрапив у Європу. Потім – в Росію, де страви з нього стали одними з найпопулярніших. З гарбуза готували буквально все: і перше, і друге, і десерти, солили, варили варення, сушили, і навіть робили алкоголь.
Факт 3. Дивно, але за вмістом бета-каротину, гарбуз обганяє моркву.
Факт 4. В даний час відомі понад 800 сортів гарбуза, але тільки 200 можна вживати в їжу. Гарбуз буває однорічним і багаторічним. Однорічних видів відомо більше 100. Вони відрізняються за кольором, формою, часто це декоративні рослини.
Факт 5. Гарбуз володіє величезною кількістю корисних вітамінів і мікроелементів, при цьому є дієтичним продуктом і підходить людям із захворювання шлунка і кишківника.
Факт 6. Гарбузова олія за смаком нагадує оливкову. Гарбузове масло багате нікотиновою кислотою, корисною при цукровому діабеті і для серцево-судинної системи, вітаміном Е; поліпшує плинність крові і володіє омолоджуючий ефект. Гарбузова олія – це джерело цинку і селену. Цинк у чоловіків стимулює вироблення гормонів передміхурової залози. Так само підвищує імунітет, нормалізує роботу гіпофіза. Селен попереджає виникнення і зростання пухлин, уповільнює старіння і відновлює репродуктивну функцію. Олія застосовується для позбавлення від кишкових паразитів. Причому антипаразитарну дію настільки м’яку, що її застосовують для зовсім малюків і людей похилого віку, вагітних жінок і ослаблених людей.
Факт 7. Бельгієць Вілейман виростив справжнього гіганта-гарбуз вагою більше тонни. Він побив попередній рекорд швейцарця на 136 кг. І це при тому, що гарбуз, як і кавун – ягода.
Факт 8. З гарбузом пов’язано безліч магічних ритуалів. Він захищає від злих духів, створює потужний захист від чаклунства. Наприклад, можна позбутися усіх хвороб, якщо взяти насінину і проносити весь день і всю ніч на тілі. Робити потрібно на зростаючому місяці. Потім хворий повинен посадити насіннячко і дбайливо за ним доглядати. Готовий плід потрібно зрізати самому хворому. З’їсти гарбуз разом з насінням повинен тільки хворий. Після цього почнеться його зцілення.
Факт 9. Гарбуз – чарівна рослина. Вона може виконати бажання. Маленькі гарбузики використовуються як брязкальця для обряду вигнання злих духів. Існує і ритуал для залучення грошей, так як гарбуз в магії асоціюється з сонцем, а насіння – із золотими монетами.
Факт 10. Гарбуз койота або смердючий гарбуз – багаторічна рослина, їстівна тільки у вареному вигляді і поки плід ще не дозрів. Потім гарбуз стає отруйним. Із шкірки гарбуза койота створюють музичні інструменти, бо вона дуже міцна, а з коренів отримують крохмаль.
Факт 11. Кабачки і цукіні теж різновиди гарбуза. Найбільший кабачок був вирощений вагою 61,2 кілограма.
Факт 12. Парагвайський чай з гарбуза відомий багатьом як «мате».
Факт 13. Мексиканський суп з квіток гарбуза – справжній делікатес, рецепт якого ретельно бережуть з покоління в покоління.
Факт 14. За допомогою гарбуза можна позбутися від такого шкідливого бур’яну як пирій. Посіяти гарбуз там, де росте пирій і скоро бур’ян зникне, гарбуз його витіснить, позбавивши його сонця завдяки своїм великим листкам.