Обіцяного тепла в квартирах до цього часу немає

«З хвилини на хвилину у Світловодсь­ку піде тепло. Так, із невеликою затримкою, але ж піде! Цьому, скажу, передували тривалі вмовляння секретаря міськради виконати домовленості, чого так і не сталося. І це, попри те, що на кону стоїть здоров’я людей! Тим не менш, нам вдалося не допустити катастрофи. Це вперше за багато років і завдяки партнерству з «Кіровоградгазом». Світловодськ мерзнути не буде! Це гарна новина», – про це повідомили на офіційному сайті Кіровоградської ОДА ще минулого тижня. Однак, сьогодні вже 30 жовтня, а тепло в оселі так і не надійшло. Хто ж в цьому винен?
Нагадаємо, голова облдержадміністрації Андрій Назаренко неодноразово проводив робочі наради за участі міської влади Світловодська, керів­ницт­ва «Світловодськпобуту» та «Кіровоградгазу» з тим, щоб не допустити зриву опалювального сезону і не повторити минулорічної катастрофи, коли ціле місто замерзало.
Це питання звучало і на черговій 91-ій сесії Світловодської міської ради, яка відбулася напередодні виборів і стала останньою для депутатів цієї каденції.
Номінацію від «Нафтогазу» «Світловодськпобут» отримало, але є одна проблема – борг «Світловодськпобуту» перед «Кіровоградгазом» за транспортування й розподіл блакитного палива в розмірі майже 7 мільйонів гривень. Про нього знали всі: і міські депутати, і керівництво СП-ТОВ «Світловодськпобут», й обласне керівництво, але ніхто нічого не зробив, щоб ситуацію виправити до початку опалювального сезону, а в опалювальний сезон ввійти у встановлений термін. На 90-ій сесії міської ради, яка відбулася 2 жовтня («Вісті Світловодщини» №41 від 08 жовтня 2020 року «Прийшла осінь – говоримо про опалення»), депутати своїм рішенням підтримали виділення з міського бюджету 3,5 млн. грн. та рекомендували секретарю міської ради Юрію Сап’янову проконтролювати, щоб кошти поступили на рахунок СП-ТОВ «Світловодськпобут». Але кошти не проплатили, тож борг існує і до сьогодні.
Мешканці Світловодська активно переобладнують свої помешкання під альтернативні види опалення, та це аж ніяк не знімає відповідальності з наших посадовців та народних обранців за вчасне постачання тепла тим, хто його отримує централізовано.
Світлана Калугіна.