20 травня – Всесвітній день пам’яті жертв СНІДУ

228

У третю неділю травня відзначаємо Всесвітній день пам’яті померлих від    СНІДу. Вперше цей день було відзначено у Сан-Франциско (США) в 1983 році.

Метою Дня пам’яті є не тільки вшанування померлих, але і привернення уваги суспільства до проблем розповсюдження епідемії, дискримінації та порушення прав ВІЛ-інфікованих.

Незважаючи на те, що достеменно відомо про шляхи зараження цією недугою, на сьогодні Україна займає перше місце в Європі за кількістю захворювань. Згідно статистики, щодня в нашій країні від СНІДУ вмирає 8 чоловік. Експерти відзначають, що навіть всупереч серйозній міжнародній підтримці епідемію зупинити не вдається. Якщо раніше серед інфікованих переважно знаходилися люди, які вживали ін’єкційні наркотики, то тепер на перше місце виступає статевий шлях інфікування.

На сьогодні в м. Світловодську та районі знаходиться на обліку 108 осіб інфікованих ВІЛ, з них троє дітей. В поточному році взято на облік 10 осіб із вперше встановленим діагнозом, померло дві людини. В 2017 році за цей період взято на облік 5 осіб, померла за весь 2017 рік одна людина.

СНІД – одна з найскладніших проблем людства. Сьогодні поширення ВІЛ – інфекції має характер пандемії. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) кількість людей, які живуть з ВІЛ/СНІД – понад 40 млн.! Більше 20 млн. людей померли через СНІД ! Більшість ВІЛ-інфікованих в Україні – це молодь віком 15-29 років.

В даний час завдяки останнім досягненням в розширенні доступу до антиретровірусної терапії ( АРТ ) життя ВІЛ-інфікованих стало більш тривалим

і більш здоровим. Крім того, отримані підтверження, що АРТ запобігає подальшу передачу ВІЛ. В нашому місті АРТ отримують 45 пацієнтів, що складає 42% від всіх ВІЛ-інфікованих.

Вже давно відомо, що інфікування ВІЛ не є ризиком, характерним для якихось певних категорій населення, як вважалося спочатку. Хвороба не обирає, тому найпершим завданням у подоланні епідемії залишається запобігання та профілактика.

Галина Талалаєва, лікар-інфекціоніст.

Поширити
"Вісті Світловодщини"