2018 – рік ремонту доріг

Відтепер на балансі Служби автомобільних доріг у Кіровоградській області залишилися тільки дороги державного значення. Інші дороги перейшли на баланс області.

У листопаді минулого року Державне агентство видало наказ «Про передачу об’єктів права державної власності». Відповідно до цього наказу голова Кіровоградсь­кої ОДА підписав розпорядження «Про передачу доріг загального користування місцевого значення до сфери управління Кіровоградської обласної державної адміністрації». Відповідно до акту прийому-передачі, 591 об’єкт місцевих автомобільних доріг тепер підпорядковується департаменту інфраструктури та промисловості ОДА.

Відповідно до цього 1 січня 2018 року набрало чинності розпорядження голови Кіровоградської обласної державної адміністрації №585-р, «Про поточний дрібний ремонт та експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, в якому, окрім іншого, зазначено, що Служба автомобільних доріг у Кіровоградській області протягом січня-березня 2018 року має забезпечити поточний дрібний ремонт та експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення в області та до 6 квітня надати департаменту інфраструктури і промисловості ОДА звіти про проведення відповідних робіт.

У цьому році, в залежності від протяжнос­ті доріг загального користування місцевого значення (126,6км.), Світловодському району буде спрямовано 8,6 млн. грн. державної субвенції на їх ремонт та утримання. Це рекордна сума, яка виділена на ремонт доріг нашого району, але недостатня. Керівництво району визначилося у пріоритетах: першочергово ремонтуватимуть ті дроги, якими курсують шкільні автобуси. Тому у цьому році буде проведений ремонт таких доріг: С121902 (Федірки-Глинськ), С121904 (Микільське-Золотарівка), С121905 (Миронівка-Озера), С121911 (Вільне-Павлівка). Загалом – 23 кілометри.

Надходження коштів на ремонт та експлуатаційні витрати доріг Світловодщини слід очікувати вже з 1 квітня цього року.

Такий розподіл відбувся по всій території України у рамках процесу децентралізації системи управління дорожнім господарст­вом, ініційованим центральною владою. Кошти отримали області в залежності від загальної протяжності доріг. Кіровоградщина, за результатами формульного розрахунку, на проведення ремонтних робіт доріг отримала з державного бюджету 381 млн.600 тис. грн., з них 305 млн. – на ремонт доріг загального значення і 76 млн. грн. – на дороги комунального значення.

Щодо 76 млн. грн., то ці кошти будуть розподілятися між населеними пунктами також в залежності від їх протяжності та за умови наявності проектно-кошторисної документації.
Протягом перехідного періоду до 2019 року замовником робіт з будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення визначено Службу автомобільних доріг.

Начальник філії «Світловодський райавтодор» Вадим Ракович, голова районної державної адміністрації Сергій Твердовський та голова районної ради Роман Домбровський інспектують дорогу «Вільне-Павлівка».

Редакція газети «Вісті Світловодщини» буде відслідковувати хід ремонтних робіт та систематично інформуватиме про це читачів.

Світлана Калугіна.

Поширити
Редактор газети «Вісті Світловодщини», журналіст.