24 травня – День слов’янської писемності й культури

Шановна громадо!

24 травня Україна відзначає День слов’янської писемності й культури. Цього дня ми вшановуємо братів-подвижників Кирила і Мефодія, які дали слов’янському світу алфавіт, заклавши тим самим основи церковнослов’янської писемності та фундамент усіх слов’янських літератур.

Культура та писемність – основа існування будь-якого народу, його «генетичний код» та національна скарбниця. Століттями наша культура розвивалась та зрощувала геніїв у різних соціальних сферах. Їх імена стали відомими на весь світ як імена людей, що шанують, плекають та славлять рідну землю, примножуючи її літературну та духовну спадщину. В усі часи ці люди – письменники, поети, прозаїки, театральні та культурні діячі – були носіями моральних та духовних цінностей, гуманітарними лідерами нашого суспільства.

Сьогодні, коли українське мистецтво та культура переживають важкі часи, питання захисту суспільної моралі та збереження духовних скарбів нашої нації є надзвичайно важливими, оскільки від їх вирішення залежить майбутнє нашої країни.

З нагоди святкування цієї пам’ятної дати хочу побажати представникам слов’янських народів миру, злагоди та толерантності. Лише любов до власної історії, плекання та примноження культурної і духовної спадщини свого народу є рушійною силою морального та духовного розвитку будь-якого суспільства.

 

Сергій Твердовський,

голова районної державної адміністрації.

Роман Домбровський,

голова районої ради.