25 лютого прогноз погоди та народні прикмети

Погода у понеділок, 25 лютого, в Україні буде визначатися боротьбою потужних атмосферних гігантів – циклону та антициклону. Саме тому, попри порівняно теплу погоду без опадів, українці відчуватимуть прохолодний поривчастий вітер.

Циклон, щоправда, поступатиметься антициклону, а той, у свою чергу, витіснятиме з території України опади й холод. У східній та південно-східній частині країни затримається трохи снігу. Утім, в більшості областей опадів все ж не буде, пише український синоптик Наталка Діденко.
Середня температура удень коливатиметься у межах +3…+8 градусів.
Найхолодніше, навіть менше за +3 – у Сумах, Полтаві, Донецьку, Луганську та Харкові.
Найтепліше, аж до 9 градусів вище нуля, буде у Львівській та Івано-Франківській областях.
“Потепління, звичайно, не може не радувати, але поки що не розслабляємося. Лютий ще триває. І хоча до календарної весни недалеко, до астрономічної ще присідать і присідать”, – наголосила Діденко.
Прогноз погоди на понеділок, 25 лютого, у містах України:
Ужгород – +5…+7
Львів – +7…+9
Івано-Франківськ – +7…+9
Тернопіль – +5…+7
Чернівці – +6…+8
Хмельницький – +5…+7
Луцьк – +5…+7
Рівне – +5…+7
Житомир – +4…+6
Вінниця – +4…+6
Одеса – +4…+6
Миколаїв – +3…+5
Херсон – +3…+5
Сімферополь – +2…+4
Кропивницький – +3…+5
Черкаси – +3…+5
Чернігів – +3…+5
Суми – +1…+3
Полтава – +2…+4
Дніпро – +3…+5
Запоріжжя – +2…+4
Донецьк – +1…+3
Луганськ – +1…+3
Харків – +1…+3
Київ – +4…+6

25 лютого – Олексіїв день: традиції, обряди та прикмети

Чому сьогодні те, що ви хочете примножити, потрібно виставити на Сонце?
25 лютого у православному світі шанують митрополита Олексія. За народним календарем дата отримала назву Олексіїв день.
Хто такий святий Олексій?
Проживав Олексій у XIII-XIV століттях, родом походив з московської боярської сім’ї Бяконт. Рано вивчився грамоті, з юності мріяв про чернецтво. У дев’ятнадцятирічному віці був пострижений і вів чернече життя до сорока років.
Потім став займатися державною та дипломатичною діяльністю. У 1352 році був поставлений митрополитом всієї Русі.
Олексій поклав початок будівництву Московського кам’яного Кремля. Дуже поважали його в Золотій Орді, так як він зцілив від очної хвороби дружину хана Тайдулу. Помер митрополит в 1378 році.
Обряди й традиції цього дня
25 лютого не варто починати ніяких серйозних справ, а також вирушати в далекі дороги, вони можуть виявитися не вдалими.
Щоб у домі завжди панував мир, достаток і злагода, у Олексіїв день господиням треба спекти відкритий рибний пиріг, а за вечерею кожен член сім’ї обов’язково повинен з’їсти по шматочку.
Сьогодні сняться віщі сни, так що постарайтеся їх запам’ятати і розшифрувати.
А ще цей день ефективний для лікування переляку. З легкою формою можна впоратися самим, просто вивести переляканого на вулицю, поставити під зоряним небом і сказати: «Переляк, йди, а краще на небо улети». Якщо сильний переляк, то без цілителів не обійтися.
Використовуйте сьогодні енергію сонця для примноження здоров’я, удачі та майбутнього врожаю
В кінці лютого сонця з кожним днем стає все більше, весна ось-ось вступить у свої права. Наші предки вірили, що сонячне світло йде з Божих очей, від нього все наповнюється зростом і силою. У Олексіїв день на Русі було прийнято виставляти деякі речі на сонечко і на мороз.
Щоб урожай був багатий
25 лютого продовжують виносити на холод насіння, призначене для весняної посадки. Це роблять протягом чотирьох днів, починаючи з 22 лютого, щоб отримати влітку багатий урожай. Полежавши на морозі, насіння ставало більш загартованим, а значить, здобувало хорошу схожість і силу.
Для примноження здоров’я
Жінки на Русі в цей день виносили на вулицю пряжу і розкладали прямо на снігу на сонячне місце. Поки вона лежить, зверталися до сонця, просили наситити нитки силою і свіжістю ранкового морозу.
За народним повір’ями сорочки з такої пряжі виходили міцними і носилися довше, а ті, хто їх одягав, весь наступний рік були здоровими.
А ще рукодільниці викладали на мороз і сонце прядку з льоном, вірили, що нитки потім будуть чистими і білими, а мотки рівними.
Цей обряд можна проводити і в наші дні, адже багато жінок зараз займаються в’язанням.
Або винесіть на мороз і сонечко якусь готову річ, яку потім не періть і одягайте лише в тому випадку, коли захворіли (для чоловіка це може бути футболка, для жінки – сорочка). Найкраще зберігати її окремо в пакеті, щоб максимально зберегти отриману в Олексіїв день енергію.
Талісман на удачу
Сьогодні можна зарядити позитивною сонячною енергією свій талісман (це може бути як прикраса, так і будь-яка інша річ). Вранці, як тільки сонячні промені почнуть проникати в кімнату, покладіть на підвіконня обрану річ і прочитайте слова:
«На мій талісман сонячне світло потрапляє, Божественною силою його наділяє. Від проблем нехай він мене рятує, і успіх в моє життя приваблює».
Коли сонце почне сідати, заберіть свій талісман з підвіконня і тепер завжди носіть з собою.
Народні прикмети
Якщо в Олексіїв день по землі густий туман стелиться, то майбутнє літо очікується похмурим і дощовим.
Багато зірок на небі в ніч на 25 лютого віщують багатий урожай літом.
Поширити
"Вісті Світловодщини"