28 квітня відбулася чергова, дев’ятнадцята сесія районної ради 7-го скликання

28 квітня відбулася чергова, дев’ятнадцята сесія районної ради 7-го скликання. Депутати приймали рішення по 20 питаннях, які були винесені на розгляд.

Засіданню сесії передувала велика робота у постійних депутатських комісіях, на засіданнях яких були присутні сільські голови та директори шкіл.

Перед початком роботи голова районної ради Роман Домбровський та голова районної державної адміністрації Сергій Твердовський вручили Миронівському сільському голові Анатолію Фещенку, як учаснику антитерористичної операції, відзнаку Верховної Ради України – іменний годинник. Керівники району привітали Анатолія Петровича та побажали йому плідної праці в ім’я розвитку громади с. Миронівки.

У роботі сесії, окрім депутатів, взяли участь сільські голови, керівники структурних підрозділів міністерств і відомств України, районної державної адміністрації та інші. Першим питанням депутати заслухали інформацію про депутатські запити, які на минулій сесії голові районної ради передав депутат Ігор Кирилов.  Доповідаючи про виконану роботу щодо руйнування асфальтного покриття на території Павлівської сільської ради, начальник відділу економічного розвитку і торгівлі РДА Наталія Гаврилюк зазначила, що є усна домовленість із працівниками, які обслуговують міське сміттєзвалище, що трактор не буде їздити дорогами з асфальтним покриттям. Та Наталія Іванівна запевнила, якщо ця домовленість буде порушена, до працівників міського сміттєзвалища будуть застосовуватися інші, більш жорсткі заходи.

Щодо скарг на роботу пасажирських перевезень за маршрутом 141 (Велика Скельова-Павлівка», то спеціально створена комісія районної державної адміністрації, яка працювала з  цим питанням, не знайшла підстав для розірвання договору з перевізником, так як порушень у роботі не виявила. Наталія Іванівна запропонувала тримати дане питання на контролі, і якщо будуть зафіксовані факти порушення перевізником умов договору, повернутися до нього ще раз.

У зв’язку з тим, що на засіданні комісій усі питання порядку денного були детально опрацьовані, рішення по них на сесії приймалися швидко і майже без обговорень.

По першому питанню «Про внесення до Книги Пошани Світловодського  району» перед присутніми виступив заступник голови районної ради Олексій Шаповал. Він зачитав список кандидатів на внесення до Книги Пошани і запропонував депутатам його затвердити.  Депутат Олександр Кондратенко Єдине питання, створення Павлівського навчального об’єднання, було не прийняте депутатами. Так, у цьому році до Книги Пошани Світловодського району занесені: від Глинської сільської ради – Арделян Степан Мефодійович та Довгий Олесь Станіславович; від Захаівської сільської ради – Шкирай Любов Семенівна, Довгий Олесь Станіславович та Бражник Людмила Миколаївна; від Федірківської сільської ради – Головко Іван Захарович та Хоменко Микола Ілліч; від Великоскельовської сільської ради – Довгий Олесь Станіславович; від Григорівської сільської ради – Дмітрієв Вадим Васильович і Довгий Олесь Станіславович; від Іванівської сільської ради – Жаленко Віктор Миколайович, Довгий Олесь Станіславович та народним аматорський хор «Калина» Іванівського сільського Будинку культури; від Павлівської сільської ради – Шевченко Петро Іванович; від Озерської сільської ради – Шевченко Сергій Олександрович та Довгий Олесь Станіславович. Як бачимо, шість сільських рад запропонували внести до Книги Пошани Світловодського району нашого депутата Верховної Ради Олеся Довгого, який зробив величезний внесок у розвиток як Світловодського району в цілому, так і окремо взяти сільських рад Світловодщини.

Про виконання районного бюджету за І квартал 2017 року доповіла начальник фінансового управління РДА Юлія Артеменко. За даними, які озвучила доповідачка, районний бюджет за вказаний період виконано. Це свідчить про постійну наполегливу і сплановану роботу районної державної адміністрації, її структурних підрозділів по наповненню місцевої казни.

Депутати також внесли зміни до рішення районної ради від 21 грудня 2016 року №176 «Про районний бюджет  на 2017 рік» в редакції рішення від 06.01.2017 року №179, які внесла районна державна адміністрація.

Важливим для підприємців нашого району було прийняття Порядку здійснення часткового відшкодування з районного бюджету відсоткових ставок за кредитами, залученими суб’єктами малого підприємництва на реалізацію інвестиційних проектів у рамках районної програми розвитку малого та середнього підприємництва у Світловодському районі на 2016-2018 роки, затвердженої рішенням районної ради від 24 червня 2016 року. На ці цілі у районному бюджеті передбачено 150 тис. грн.

Заслухавши інформацію заступника директора Світловодського міськрайонного центру зайнятості Олександра Сиромятнова, депутати рекомендувати сільськім радам району активніше співпрацювати зі Світловодським міськрайонним Центром зайнятості щодо залучення тимчасово непрацюючих громадян до громадських робіт та благоустрою населених пунктів.

Розглянули депутати і питання оздоровлення дітей і підлітків у літній період 2017 року.

Заслухавши інформацію заступника голови районної державної адміністрації Володимира Похілова, на виконання Закону України  “Про оздоровлення та відпочинок дітей” депутати вирішили доручити районній державній адміністрації передбачити у районному бюджеті кошти на відпочинок дітей в пришкільних таборах у 2017 році в загальній сумі 270,5 тис. гривень;  забезпечити реалізацію державної політики у сфері оздоровлення та відпочинку дітей, посилити міжвідомчу координацію з питань оздоровлення та відпочинку дітей, охопити відпочинком у пришкільних таборах з денним перебуванням 715 дітей шкільного віку, у тому числі 100% дітей пільгових категорій даної вікової групи. Пришкільні табори мають бути забезпечені усім необхідним для дотримання санітарних норм та протипожежних заходів; учні матимуть дворазове гаряче харчування.

Під час сесії депутат Олександр Кондратенко запропонував депутатам районної ради внести доповнення до рішення сесії районної ради від 24 лютого 2017 року «Про передачу майна спільної власності територіальних громад сіл району у власність Великоандрусівської сільської ради (об’єднаної територіальної громади)». Заслухавши свого колегу, депутати прийняли рішення пункт 2 рішення сесії районної ради від 24 лютого 2017 року №191 «Про передачу майна спільної власності територіальних громад сіл району у власність Великоандрусівської сільської ради (об’єднаної територіальної громади)» викласти у такій редакції: «У зв’язку з утворенням Великоандрусівської територіальної громади, передачу майна, зазначеного у п. 1 рішення здійснити одночасно з внесенням змін до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань в частині зміни засновника стосовно таких юридичних осіб: «Подорожненський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. – дошкільний навчальний заклад» світловодської районної державної адміністрації Кіровоградської області; Великоандрусівська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. Світловодської районної державної адміністрації Кіровоградської області.

Пункт 2, 3, 4 рішення сесії районної ради від 24 лютого 2017 року №191 «Про передачу майна спільної власності територіальних громад сіл району у Власність Великоандрусівської сільської ради (об’єднаної територіальної громади) вважати пунктами 3, 4, 5.

На сесії також було створено Глинське навчально-виховне об’єднання» Світловодської районної ради Кіровоградської області. Щодо внесення змін та доповнень до рішення сесії районної ради від 21 грудня 2016 року №164 «Про створення комунального закладу «Павлівське навчально-виховне об’єднання» Світловодської районної ради Кіровоградської області, то було вирішено перенести розгляд цього питання на наступну сесію, яка запланована на 18 травня 2017 року.

Наразі у нас уже створене Григорівське навчально-виховне об’єднання, а ось опорна школа цього об’єднання ще не визначена. Григорівський сільський голова Надія Невкрита запропонувала районній державній адміністрації створити незалежну комісію, яка і визначить опорну школу, враховуючи відповідність встановленим критеріям. На сьогодні така комісія вже створена, до складу якої ввійшли представники районної державної адміністрації, відділу освіти РДА, вчителі шкіл району, депутати районної ради.

По всіх питаннях, які були розглянуті на сесії, депутати прийняли відповідні рішення.

Світлана Калугіна.