60 років – все лиш починається

17 листопада у Павлівці всією громадою святкували 60-річчя сільському Будинку культури. Зала була переповнена глядачами: і малі, і дорослі прийшли, аби вкотре висловити свою вдячність людям, які прикладають свої зусилля, талант заради урізноманітнення буденного сільського життя.
В усі часи клубні заклади були і є осередком культури в будь-якому селі, улюбленим місцем дозвілля. А ще тут багато хто пройшов школу творчості, яка у декого вплинула і на подальшу долю, адже багато хто після участі у сільській художній самодіяльності пов’язав своє життя з піснею, з танцем.
За більш як півстоліття у Павлівському Будинку культури відбулося багато цікавих, значущих для села подій, перегорнуто багато сторінок культурного життя громади. З цим закладом пов’язані усі загально сільські заходи.
Павлівський сільський голова Микола Панасенко, вітаючи всіх присутніх зі святом, зазначив, що працівники сільського Будинку культури та аматорів сцени роблять велику справу – зберігають та примножують культурні традиції нашого народу, популяризують нашу національну неповторність.
– 60-річчя – це доволі поважна дата. Будинок культури для нашого села – своєрідна школа, де дітям прививають любов до пісні, до художнього слова, до танцю, до книги, вчать любити рідну землю, поважати її історію. На цій сцені і діти, і дорослі вчаться спілкуватися, керувати своїми емоціями, знаходять друзів, з якими поєднують спільні захоплення. Я хочу побажати у цей святковий ювілейний день працівникам Будинку культури, учасникам художньої самодіяльності, перш за все, міцного здоров’я і подальших творчих успіхів. Продовжуйте і надалі радувати нас художніми номерами, а ми з вдячністю будемо вам аплодувати за творчість, – сказав Микола Панасенко.
Для того, аби загально сільські свята проходили на ще вищому професійному рівні, сільський голова, за дорученням депутатів та членів виконавчого комітету Павлівської сільської ради, вручив директору Будинку культури Олені Нестеровій сертифікат на придбання музичної апаратури на суму 50 тис. грн.
Від імені районної державної адміністрації та районної ради до працівників культосвітньої галузі Павлівки звернувся директор Павлівського НВО, депутат районної ради Микола Середенко.
– Шановні працівники Павлівського сільського Будинку культури, Павлівська громадо! У мене сьогодні надзвичайно висока місія, оскільки мені доручено від імені депутатів Світловодської районної ради. від імені районної державної адміністрації та особисто від голови Світловодської РДА Сергія Твердовського щиро привітати вас із 60-річчям вашого Будинку культури. У Павлівському Будинку культури працює один із кращих колективів Світловодщини. Вони є активними учасниками всіх районних та багатьох обласних культурних заходів. Також вітаю вас і від педагогічного колективу Павлівської загальноосвітньої школи Павлівського НВО! Ми щиро пишаємося співпрацею з вами, дякую вам за допомогу у всіх заходах, і віримо, що ця співпраця буде вічною і плідною. Бажаю вам завжди залишатися такими ж яскравими, творчими, енергійними і нести до душі кожного глядача світлі і радісні почуття щастя і любові.  Дякую вам щиро і від імені керівництва району хочу вручити спільну грамоту районної державної адміністрації та районної ради колективу Павлівського Будинку культури за багаторічну аматорську діяльність, високий рівень виконавської майстерності та з нагоди відзначення 60-річчя Павлівського Будинку культури, а від імені Сергія Твердовського – подарунок. Це велика ваза, де завжди мають стояти квіти як знак вдячності глядачів за вашу творчість, – сказав Микола Середенко.
Цього дня було сказано багато вітальних слів і від представників влади, і від місцевих жителів, адже працівники та учасники художньої самодіяльності Павлівського Будинку культури – справжні професіонали, які завжди на високому рівні представляють Світловодщину на різноманітних культурних заходах і обласного, і районного рівнів. Їх знають, ними захоплюються.
Про історію зведення Павлівського сільського Будинку культури розповіла голова місцевої ветеранської організації, керівник клубу за інтересами «Ветеран» Зінаїда Федорівна Чернієнко.
Вона до найменших подробиць пам’ятає той час, коли на місці школи почали будувати сільський клуб, тому її розповідь була цікавою для всіх. До того ж, у залі були присутні люди, які також пам’ятають ті часи. Завершивши свою розповідь, Зіна Федорівна щиро привітала і аматорів сцени, і тих, хто аплодував їхній творчості із глядацької зали.
– Ювілей культурному осередку села – це загальносільське свято, це свято кожного з нас. І хоч будівлю зводила будівельна організація, молодь завжди допомагала: і цеглу складали, і вирівнювали подвір’я тощо. Тому я вітаю всіх нас із цим прекрасним святом, – сказала Зіна Федорівна.
Ведучі свята Олена Нестерова та Яна Садова згадали всіх керівників закладу, які змінювали один одного впродовж 60-ти років, усіх працівників культосвітньої галузі села, серед яких були Лук’ян Давидов, Володимир Шепель, Леонід Яременко, Петро Чернієнко, Володимир та Любов Василенки, Анатолій Руденко, Олександр Василенко, Ольга Артеменко, Тетяна Присяжнюк, Марія Помінчук, Григорій Яременко, запальний ді-джей Олександр Веселий, керівник вокально-інструментального ансамблю Віктор Попов Віктор Лупан, Оксана Крищук та багато інших; хвилиною мовчання вшанували тих, хто вже пішов у Вічність.
Олена Нестерова вручила грамоти та оголосила подяки людям, які у різні роки брали активну участь у розвитку культосвітньої галузі села. Так, подяки від сільської ради та Павлівського Будинку культури оголосили Віктору Попову, Миколі Коваленку, Людмилі Пономаренко, Олександру Веселому, Ніні Приходько, Оксані Крищук, Олександру Коваленку, Віктору Соломоненку, Володимиру Малому, Віктору Лупану, Людмилі Даніловій, сімейному дуету Миколі та Тетяні Бузейчукам, Євдокії Малій, та багатьом іншим – нікого не забули, усім сказали слова подяки.
Та не можна уявити свято без концертних номерів. Зі сцени лунали пісні у виконанні Наталії Лупан, Галини Обертас, Олени Заболотньої, Костянтина Тихонова, дитячого вокального гурту «Сонечко», вокальної групи «Веселка», Станіслава Бабінського, Любовв Лисечко, Людмили Данілової, Тетяни Прибильової, вокального дуету подружжя Бузейчуків вокального гурту Дніпряночка». Запальними танцями глядачів розважали танцювальні колективи «Імпульс» та «Черевички», танцювальні дуети у складі Яни Мойсейченко і Андрія Герасименка, а також Марина Шумило і Григорія Проноти.
На завершення заходу перед глядачами виступили артисти-аматори районного Будинку культури.
Світлана Калугіна.