9 ЛЮДЕЙ ЗАХВОРІЛИ НА КІР

За останній тиждень на Кіровоградщині заре­єстровано 9 лабораторно підтверджених випадків кору, із них 5 випадків серед дітей.
Як повідомляє обласний лабораторний центр, на кір захворіли жителі з Кропивницького та Олександрії, Олександрівського, Новомиргородського та Компаніївського районів. У вогнищах кору проводяться епідрозслідування та протиепідемічні заходи.
З початку року у Кіровоградській області зареєстровано 32 випадки кору, з них 9 – у дітей.
Нагадаємо, єдиним надійним захистом від кору є своєчасна імунізація.
Ситуація щодо кору останнім часом активно обговорюється в ЗМІ та соціальних мережах через те, що розповсюдження цієї інфекційної хвороби в нашій країні стрімко набирає обертів. Українські лікарі-інфекціоністи наголошують на тому, що в Україні наразі є епідемія кору.
Найбільше випадків захворюваності на кір припадає на Івано-Франківську, Одеську та Закарпатську області.
Про те, як на Світловодщині складається ситуація із захворюванням на кір розповіла заступник керівника КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Світловодської районної ради Тетяна Цуверкалова. За її інформацією, у нас немає випадків захворювання на цю підступну хворобу, але це не означає, що можна заспокоїтися. Батьки зобов’язані попіклуватися про здоров’я своїх малюків і вчасно провести щеплення.
– Від кору немає специфічного лікування, тому в якості допомоги хворим застосовується лише симптоматична терапія. Кір є дуже заразним захворюванням, що найчастіше вражає дітей, тому батьки мають зрозуміти, що єдиним дієвим засобом вберегти сою дитину від захворювання є щеплення. Вакцина проти кору є у достатній кількості, тож дітям проводять щеплення згідно з календарем, – зазначила Тетяна Андріївна.
На кір можуть захворіти і доросла людина, якщо вона не отримала усіх щеплень проти хвороби в дитячому віці.
У 2008 р. була реалізована спроба провести масову імунізацію проти кору, паротиту та краснухи усіх, хто в свій час не отримав необхідних 2 доз вакцини КПК. Проте, ця кампанія була невдалою – використали лише близько 200 тис. доз вакцини. Тому тим, хто свого часу не отримав 2 доз вакцини КПК, слід отримати зараз 1 дозу вакцини. Це також важливо для жінок, які планують вагітність. У такому разі вакцинація проводиться на етапі підготовки до вагітності.
Під час вагітності проводити вакцинацію проти кору не рекомендується через те, що вакцина КПК відноситься до «живих» імунобіологічних препаратів.
Вакцину можна придбати у 101 аптеці та аптеці «Ескулап». Також можна звернутися в аптеки за місцем проживання і замовити вакцину, а коли її привезуть, звернутися у місцеву медамбулаторію чи ФП з тим, аби вам провели щеплення.
Хворобу завжди краще попередити, аніж лікувати.

Світлана КАЛУГІНА

Поширити
"Вісті Світловодщини"