9 лютого – Міжнародний день стоматолога 

  Покровителем стоматологів та тих, хто страждає від зубного болю, вважається свята Аполонія, дочка Олександрійського чиновника, яка прийняла мученицьку  смерть за Христа. Україна відзначає Міжнародний день стоматолога з 1993 року.
  Стоматологічна служба м. Світловодська та Світловодського району включає в себе стоматологічне відділення Світловодської ЦРЛ та  лікарів-стоматологів КЗ “ЦПМСД Світловодської районної ради”, які працюють на базі сільських амбулаторій.
  Стоматологічне відділення Світловодської ЦРЛ є організаційно-методичним центром стоматологічної служби Світловодщини в цілому. Колектив стоматологічного відділення надає стоматологічну допомогу різним верствам населення. Для цього у відділенні є всі необхідні умови – воно оснащене необхідним обладнанням.
  Відмічено, що стоматологія сьогодні стрімко удосконалюється і в плані модернізації займає одне із перших місць поряд з іншими нозологіями. Стоматологія вважається дзеркалом душі всього людського організму, тому що лікування в усіх напрямках медицини починається зі стоматології.
  У стоматологічну службу запроваджуються сучасні методи діагностики, профілактики, проводиться лікування різних захворювань. Фахівці постійно підвищують свій професійний рівень, обмінюються досвідом роботи, займаються самонавчанням. Кожен лікар-стоматолог займає визначене місце у галузі медицини та суспільства.
  У стоматологічному відділенні ЦРЛ працюють кращі фахівці, розвивається здорова конкуренція. У роботі лікарі-стоматологи користуються новітніми стоматологічними матеріалами, працюють на турбінних установках, використовують широкий ряд анестетиків – все це  спрямоване на гарний косметичний та безболісний ефекти при лікуванні стоматологічних захворювань.
  У 2016 році стоматологічну допомогу надали 53074 жителям міста та району, у тому числі 8925 дітям.
  Також лікарями надана ортопедична допомога: запротезовано 10465 чоловік, з них 48 інвалідів, учасників бойових дій та учасників війни – 28, ліквідаторів аварії на ЧАЕС – 22 особи, сільських жителів – 297.
  Основною роботою лікарів-стоматологів є профілактика стоматологічних захворювань. Для цього проводяться дворазові профілактичні медичні огляди учням 7 шкіл та 2 шкіл-інтернатів, дітям 13 дитячих дошкільних закладів, та людям похилого віку Власівського пансіонату. Постійно проводиться санітарно-освітня робота серед населення щодо профілактики захворювань зубів та догляду за ними.
  Тож вітаю зі святом та зичу стоматологічній службі Світловодщини процвітання, кожному працівнику – здоров’я, терпіння, наснаги та миру.
  С. Сушко, районний стоматолог.