На сесії районної ради

316

17 травня, коли вся Україна відзначала День вишиванки, Світловодська районна рада провела засідання 31-ої сесії районної ради сьомого скликання.

Перед початком роботи голова районної ради Роман Домбровський передав депутатам та сільським головам, присутнім на сесії, найщиріші відання від депутата Верховної Ради України Олеся Довгого, який нещодавно перебував на Світловодщині із робочим візитом.
Роман Васильович, від імені депутата, запросив їх на зустріч із Олесем Довгим та на екскурсію до Верховної Ради України, які відбудеться 4 липня.
Після кількох оголошень депутати приступили до роботи.
Перше питання стосувалося реформування галузі освіти в районі.

Питання реформування освіти досить активно і ретельно обговорювалося на спільному засіданні постійних комісій та президії районної ради, яке передувало роботі сесії. Саме там депутати внесли ряд змін та доповнень до проекту рішення з цього питання. Начальник відділу освіти, молоді та спорту РДА Сергій Скопич, врахувавши всі пропозиції депутатів, виступаючи перед присутніми, наголосив на тому, що в районі планується утворити ще один комунальний заклад освіти – ліцей «Надія», до якого ввійдуть Микільська та Григорівська загальноосвітні школи І-ІІІ ступенів.
У складі Глинського навчально-виховного об’єднання не відбулося ніяких змін. Нагадаю, що до нього ввійшли Федірківський та Захарівський НВК, Іванівська і Глинська школи. Змінено склад Павлівського НВО. До цього навчально-виховного об’єднання ввійшли Павлівська, Вільнянська та Миронівська школи і Великоскельовський та Озерський НВК. За це депутати проголосували одноголосно.
Про виконання районного бюджету за І квартал 2018 року прозвітувала начальник фінансового управління РДА Юлія Артеменко. За її словами, бюджет за вказаний період виконано на 134 відсотки, що свідчить про належну та злагоджену роботу усіх структурних підрозділів РДА, районної та сільських рад, які спільно працювали, щоб зібрати заплановані доходи до місцевих бюджетів.
Без особливих обговорень, маючи на руках аналітичні довідки з цього питання, депутати затвердили вказаний фінансовий звіт районної державної адміністрації.
Зі станом ведення лісового господарства та ефективність використання лісосировинних ресурсів району депутатів та присутніх ознайомив головний лісничий ДП «Світловодський лісгосп» Володимир Щербатко.
Він, зокрема, зазначив, що основним завданням діяльності ДП «Світловодське лісове господарство» є забезпечення ведення лісового господарства на засадах сталого розвитку, підвищення лісистості району.
За словами доповідача, загальна площа земель лісогосподарського призначення у Світловодському районі складає 18322 га., у тому числі покрито лісом 16,5 тис. га. У 2018 році, за рахунок сільськогосподарських земель, які не використовувалися, площа земель лісогосподарського призначення збільшилася на 472 га.
Щороку ДП «Світловодський лісгосп» проводить посадку лісу, заліснюючи площі на зрубах та збільшуючи площу лісових насаджень. До цього процесу активно долучаються школярі – члени шкільних лісництв м. Світловодська та Світловодського району.
У цьому році закладена плантація новорічних ялинок, у посадці яких брали активну участь учнівські колективи, громадськість, працівники районної державної адміністрації та районної ради під час проведення акції «Майбутнє лісу у твоїх руках».
Велику роботу проводять наші лісівники і в напрямку збереження лісових насаджень від пожеж. У цьому році лісових пожеж не зафіксовано.
У 2017 році виявлено 5 випадків незаконних рубок лісу на загальну суму 684 тис. грн. Ці випадки зафіксовані, справи по них передані до правоохоронних органів.
ДП «Світловодський лісгосп» є одним із бюджетоутворюючих організацій на території нашого району. У 2017 році цим підприємством сплачено податків у сумі 4 млн. 753 тис. грн., у тому числі до місцевого бюджету – 1 млн. 271 тис. грн.
Про свою роботу прозвітували і керівники комунальних закладів районної ради: районної бібліотеки, районного Будинку культури, Захарівського музею історії, дитячо-юнацької спортивної школи.
Кожен із доповідачів звернувся до депутатів та представників районної державної адміністрації з тими чи іншими проблемами, які потребують нагального вирішення. Ці проблеми, здебільшого, стосувалися ремонтів приміщень, де вони розташовуються.
Після нетривалого обговорення депутати взяли до відома звіти керівників своїх комунальних закладів.
Про хід виконання районної програми соціального захисту населення Світловодського району на 2016-2018 роки доповів начальник управління соціального захисту населення РДА Андрій Поварчук.
Він, зокрема, зазначив, що на 1 травня цього року до управління соціального захисту населення РДА надійшло 2037 заяв на призначення субсидій на оплату житлово-комунальних послуг і 1204 заяви на придбання твердого і скрапленого палива. Всі вони обліковуються, субсидія громадянам нараховується вчасно. Наразі субсидія на оплату житлово-комунальних послуг призначена 1975 сім’ям на загальну суму 13 млн. 137 тисяч; на придбання твердого і скрапленого палива – 978 сім’ям на суму 2 млн. 947 тис. грн.
Забезпечена фінансово і програма щодо пільгового перевезення жителів Світловодського району.
Перший заступник голови Світловодської РДА Наталія Гаврилюк ознайомила присутніх з програмою розвитку центру обслуговування платників податків у відділенні Олександрійської об’єднаної податкової інспекції Головного управління державної фіскальної служби Кіровоградської області на 2018 рік та закликала депутатів затвердити її.
Обговорили депутати і питання оздоровлення та літнього відпочинку школярів. Зі слів доповідачів, начальника управління соцзахисту населення РДА Андрія Поварчука та начальника відділу освіти, молоді та спорту РДА Сергія Скопича стало відомо, що Світловодський район у повній мірі готовий до проведення літньої оздоровчої кампанії. У цьому році планується оздоровити 731 дитину. На ці цілі з районного бюджету виділено 190 тис. грн. Окрім цих кош­тів також будуть використані кошти місцевих бюджетів та кошти в сумі 310 тис. грн. на організацію роботи при­шкільних таборів. Цього достатньо, аби оздоровити наших школярів у запланованому обсязі.
У зв’язку з тим, що в районі з’явилися комунальні заклади освіти, виникла потреба затвердити Положення про призначення їх керівників. Заслухавши основні засади Проекту Положення, з якими депутатів ознайомив Сергій Скопич, його затвердили після нетривалого обговорення.
На сесію також виносилося ряд інших питань, по яких були прийняті відповідні рішення.
Під час роботи сесії активну участь в обговорення питань порядку денного брали депутати Микола Середенко, Анатолій Мірошник, Ігор Кирилов, Микола Хоменко та інші.

Світлана Калугіна.