Аби не допустити поширення захворювання на АЧС

375

5 січня голова районної державної адміністрації Сергій Твердовський провів позачергове засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Світловодській районній державній адміністрації. Члени комісії доповіли про заходи, які вже було вжито, аби запобігти поширенню захворювання свиней на Африканську чуму.

Виконуюча обов’язки начальника Світловодського районного відділу Головного управління

Держпродспоживслужби в Кіровоградській області Марина Шинкаренко зазначила, що станом на 5 січня було проведено епізоотичне обстеження мисливських угідь Світловодського УТМР Сонної балки Ганнівського лісу, що знаходиться на території Глинської сільської ради, де і було, впольовано диких свиней, в патологічному матеріалі яких було лабораторно виявлено та підтверджено діагноз на африканську чуму свиней (за словами місцевих мисливців, впольовано дику свиню, хвору на АЧС).

При обстеженні вказаного вище мисливського угіддя працівниками Держпродспоживслужби, ветеринарної служби, лісового господарства не виявлено хворих чи загиблих диких свиней.

Вона висловила припущення, що збудник АЧС було занесено шляхом міграції диких кабанів із сусіднього Знам’янського району. Адже там 22 грудня 2017 року було зафіксовано випадок африканської чуми свиней у дикій фауні Чутово-Дмитрівському мисливському угідді Знам’янського району. Дане мисливське угіддя знаходиться на відстані лише 28 км від урочища Сонна балка Ганнівський ліс де було впольовано інфікованих на АЧС тварин. Слід зауважити що дикий кабан може за добу долати відстань 20-40 км. (там теж були встановлені факти захворювання диких свиней на Африканську чуму свиней ) .

Як вона повідомила, з 2 січня в зоні нагляду (десятикілометрова зона від місця фіксації факту захворювання) проводиться перепис свинопоголів’я подвірно. Проти класичної чуми свиней нині вакциновано 100% поголів’я свиней старше 2-місячного віку.

Згідно з Планом заходів щодо профілактики, недопущення поширення та ліквідації захворювання на Африканську чуму свиней на території мисливських угідь Світловодського УТМР (урочище Сонна балка, Ганнівський ліс) підозрілих на захворювання АЧС і загиблих диких кабанів не виявлено.

Станом на 5 січня 2018 року епізоотична ситуація серед поголів’я домашніх свиней в колективних та індивідуальних приватних господарствах району – стабільна.

Голова районної державної адміністрації Сергій Твердовський запропонував терміново створити групу з членів державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Світловодській районній державній адміністрації для виїзду 6 січня на місце, де вполювали диких кабанів, хворих на АЧС, та ще раз ретельно провести обстеження.

Виконуючі обов’язки начальника Світловодського районного відділу Головного управління

Держпродспоживслужби в Кіровоградській області доручено під особистий контроль взяти роботу щодо подвірного обстеження поголів’я домашніх свиней, роз’яснювальну роботу щодо недопущення поширення захворюваності домашніх свиней на Африканську чуму свиней.

Шановні жителі Світловодщини! Будьте пильними. Лише спільними зусиллями ми зможемо попередити цьому серйозному і смертельному для домашніх свиней захворюванню. Якщо помітили щось дивне у поведінці домашніх свиней, терміново і першочергово повідомляйте про це вашого дільничного ветеринара.
Хворіють тільки домашні і дикі свині, незалежно від породи та віку. Люди, інші види тварин та птиця на АЧС не хворіють. Вакцин і медикаментів, що захищають від цієї хвороби, не існує.

Як захиститися від африканської чуми свиней:

1.Відмовтеся від поїздок в населені пункти, де виявлено та підтверджено наявність збудника ЛЧС.
2.Не купуйте м’ясо на стихійних ринках! Відмовтеся від придбання свинини та іншої продукції тваринного походження, якщо її походження не можете встановити достеменно,
або якщо вона походить із районів і територій, неблагополучних щодо АЧС.
3.Навчіться користуватися дезінфекційними речовинами для рук, підлоги, взуття ( «Віркон», «Віроцид», «Стериліум», «Респур», «Кристал 900», хлорамін, їдкий натр. або хоча 6 господарське мило). Користуйтеся ними щоразу, коли маєте навіть мізерну вірогідність підозрювати, що можете стати переносником смертельного вірусу.
4.Не ходіть у приміщення, де утримуються свині, без об’єктивної потреби. Максимально захистіть ці будівлі від комах. Установіть пастки для мишей і щурів навіть там. де. як ви вважаєте, їх ніколи не було.
5.Установіть сувору заборону на вигул свиней. Утримуйте їх тільки в закритих приміщеннях.
6.Не пускайте чужих у двір, не розповсюджуйте збудника. Людям із вулиці, паніть якщо не ветеринарний лікар, без дезінфекції взуття чи бахил, заходити заборонено.
7.Не годуйте свиней помиями та залишками зі столу без термічної обробки. Термічна обробка кормів для свиней — чи не найефективніший засіб захистити тварину від захворювання.
8.Пам’ятайте, що за температури + 60 °С вірус зберігає свою вірулентність ще протягом 10 хв. Тому температурну обробку потрібно робити окропом, температура якого не менша як +90°С.
9.При забої свиней в домашніх умовах, боєнські відходи необхідно знезаражувати шляхом кип’ятіння та закопувати.
10.Молодняк свиней купуйте тільки з благополучних щодо АЧС територій та за наявності супровідних ветеринарних документів.
11.Осіменіння свиноматок здійснюйте тільки штучним методом, не використовувайте кнурів.
12.Якщо у вас вдома с свині, утримайтесь від прогулянок до лісу, збору грибів, ягід, а також кукурудзи з полів – бо основним джерелом вірусу АЧС є дикий кабан.
13.За нагоди розкажіть про ці застороги своїм родичам, друзям, сусідам і навіть незнайомцям, з якими спілкуєтеся, — усвідомлюючи небезпеку, ми захищаємо себе й оточення.
14. Не панікуйте! Якщо вірус таки уразив ваших тварин, телефонуйте ветеринарному лікарю, не намагайтеся їх продати, вивезти чи лікувати! Будьте пильними!

Поширити
"Вісті Світловодщини"