Адміністративна реформа

Днями голова обласної державної адміністрації Андрій Балонь провів засідання профільної міжвідомчої обласної робочої групи, яке відбулося за участі народного депутата України Ігоря Мурдія, першого заступника голови ОДА Ігоря Кузьміна, представників Асоціації міст України та органів місцевого самоврядування.


Дане засідання відбулося у в’язку з тим, що, відповідно до завдання Уряду, облдержадміністрації зобов’язані завершити роботу щодо внесення змін до Перспективних планів формування територій громад областей з урахуванням норм чинного законодавства.
До проєкту Перспективного плану, який робоча обласна група схвалила 27 листопада 2019 року, Мінрегіоном України було внесено ряд рекомендацій щодо окремих територій. Саме ці рекомендації були обговорені на засіданні. Тож шляхом голосування затверджено новий проєкт Перспективного плану, який стовідсотково покриває територію Кіровоградської області.
Відповідні матеріали вже направлено на розгляд Кабінету Міністрів України і Міністерству розвитку громад та територій. Нам, зокрема жителям Світловодщини, залишається очікувати на результати роботи Кабінету Міністрів України і відповідного Міністерства з цього питання, адже пропозиції обласної державної адміністрації щодо формування нового Перспективного плану формування територій громад носять рекомендаційний характер.
За останніми змінами до Перспективного плану формування територій Кіровоградської області, територія Світловодщини може виглядати так, як на фото.
Також Мінрегіон оприлюднив для громадського обговорення Концепцію та план реалізації державної політики щодо досягнення цілі 10.3. «Українці мають реальну можливість впливати на організацію свого життєвого простору як мешканці спроможних громад» – Програми діяльності Кабінету Міністрів України на 2020 рік. Про це повідомили на офіційному сайті Кіровоградської обласної ради.
У Концепції йдеться про те, що чинна система місцевого самоврядування не відповідає потребам жителів територіальних громад у публічних послугах та не забезпечує для них комфортне і безпечне життєве середовище. В Україні створено вже понад тисячу об’єднаних територіальних громад, але 6,4 тис. громад досі не об’єдналися, і там майже відсутні інституційні і фінансові ресурси для надання якісних і доступних публічних та інших послуг. Жителі необ’єднаних територіальних громад позбавлені можливості отримувати належні послуги в освітній, медичній та інших сферах; формувати сучасну інфраструктуру; одержувати інші переваги, якими користуються жителі спроможних територіальних громад.
Мінрегіон планує, що з 2020 року 100% жителів України проживатимуть у спроможних громадах, а за 5 років до 30% зменшиться кількість громад, що потребують підтримки держави.
Заплановано також, що вся територія України буде охоплена районами, які відповідатимуть стандартам територіального поділу країн Європейського Союзу для статистичних цілей рівня NUTS-3.
Функції органів державної влади та органів місцевого самоврядування будуть розмежовані.
Місцеві державні адміністрації будуть переформатовані в органи префектурного типу, основним повноваженням яких буде забезпечення адміністративного нагляду за органами місцевого самоврядування.

Інформація із офіційних джерел.

Поширити
"Вісті Світловодщини"