Африканська чума свиней в Кременчуцькому районі

255

Як стало відомо в СК «ІСКРА», с. Недогарки, Кременчуцького району, Полтавської області виявили африканську чуму свиней.

31 січня, у Кременчуцькій мерії відбулося засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії, скликаної з приводу виявлення АЧС на фермі у с. Недогарки.

Перш за все, на 40 днів вводиться карантин для запобігання розповсюдження АЧС. Заборонено здійснювати переміщення та торгівлю як живих свиней, так і м’яса на м’ясних продуктів, які завозяться з боку району виявлення АЧС (с. Недогарки та с. Ялинці).

Відповідно до цього, на трьох виїздах з м. Кременчук встановлено три цілодобові пости з працівників поліції та Держпродспоживслужби:

– два з них з боку Київської траси – в’їзді з с. Піщане та з боку с. Власівки по дамбі,

– третій на правобережжі, по вул. Герасимовича, м. Кременчук -на виїзді з м –ну Крюкова.

У с. Недогарки на фермі СК «ІСКРА» утримується понад 1800 свиней.

Селяни у с. Недогарки утримують ще близько 200 свиней. Але серед них хворобу не виявлено. За Інструкцією ці свині також треба підлягають умертвінню.

Звідки і яким чином з’явилася АЧС у Недогарках, з’ясувати не вдалося. Є два шляхи розповсюдження – від хворої тварини, або через корм. Однак, як стверджує власник господарства Микола Черниш, у нього корм власного виробництва, а домішки надходили лише від перевірених постачальників, ферма закрита від зовнішніх впливів.

На території Кременчуцького району існують три фермерські господарства, де вирощують свиней. У П’ятихатках ферма на 880 голів, у с. Дмитрівка– 12 тисяч, і у Піщаному близько 400.

У Кременчуцькому районі введено карантин, інфікованих свиней будуть спалювати. В радіусі 3 км навколо ферми, де знайдено вірус, розповсюджується карантинна зона. В радіусі 20 км навколо населеного пункту оголошується зона нагляду. На цій території перевіряють тварин на захворюваність АЧС. Карантин продовжується 40 діб. Під час карантину в цьому районі повністю забороняють реалізовувати м’ясо тварин.

В зв’язку із випадком африканської чуми свиней в СК «ІСКРА», с. Недогарки, Кременчуцького району, Полтавської області та з метою не допущення поширення даного захворювання на територію нашого району, 01 лютого  2018 року Голова районної державної адміністрації Сергій Сергійович Твердовський провів позачергове засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Світловодській районній державній адміністрації. Начальник Свіловодського районного відділу Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області  Марина Шинкаренко повідомила, що станом на 01 лютого 2018 року епізоотична ситуація серед поголів’я домашніх свиней в колективних та індивідуальних приватних господарствах району – стабільна та висвітлила Заходи по недопущенню поширення на територію району африканської чуми свиней з неблагополучного пункту с.Недогарок Кременчуцького району, Полтавської області.

З метою недопущення занесення збудника АЧС із неблагополучного пункту (с. Недогарки, Кременчуцького району, Полтавської області) :

  • Заборонено ввезення з неблагополучної щодо АЧС території:
  • домашніх свиней і диких кабанів;
  • яйцеклітин/ембріонів домашніх свиней і диких кабанів;
  • сирого м’яса домашніх свиней і диких кабанів;
  • усіх видів м’ясних продуктів, отриманих від домашніх свиней і диких кабанів, які не піддавались обробленню, що гарантує знешкодження вірусу АЧС;
  • продуктів тваринного походження (із свиней), призначених для годівлі тварин або для використання у сільськогосподарських та промислових цілях, у фармацевтичних або хірургічних цілях, патологічного матеріалу і біологічних продуктів (із свиней);
  • кормів рослинного походження для годівлі свиней (без термічної обробки, що гарантує знешкодження вірусу АЧС).

Світловодський районний відділ Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області

 

Поширити
"Вісті Світловодщини"