Агропідприємства Kernel – надійні партнери громад Кіровоградської області

За результатами 2020 року Kernel сплатив до бюджетів різних рівнів 1,26 млрд грн. На реалізацію соціальних проєктів у регіонах присутності компанія спрямувала 198 млн грн, з них 150 млн грн було направлено на боротьбу з пандемією коронавірусу.

Після проведення реформи децентралізації у громад з’явилася можливість генерувати фінансові ресурси у вигляді податків та зборів на місцях й використовувати їх для локального розвитку. Минулого року агропідприємства Kernel наповнили місцеві бюджети громад Кіровоградщини податковими коштами у розмірі 47,1 млн грн. Завдяки цьому в невеликих містах і навіть найбільш віддалених селах громад вирішувалися нагальні проблеми медицини та освіти, розбудовувалася інфраструктура, знаходилися необхідні кошти на фінансування соціальних проєктів та громадських ініціатив. У такий непростий для всієї країни період гарантами стабільного розвитку регіонів стали саме сумлінні платники податків.

Ігор Чикін, Директор Агробізнесу Kernel

«У громадах в регіонах присутності компанії податки Kernel є основною дохідною частиною місцевих бюджетів. Це дуже відповідально, адже ми розуміємо, що від вчасної сплати податків та зборів залежить добробут місцевих мешканців. І це нас мотивує не порушувати принципи чесного ведення бізнесу й подавати приклад іншим господарствам. Українські селяни можуть жити в гідних умовах, якщо кожне підприємство прозоро звітуватиме про свою діяльність, у повному обсязі виконуватиме свої податкові зобов’язання та дбатиме про громаду».

Kernel залишається незмінним та надійним партнером громад, поруч із якими веде сільськогосподарську діяльність. Окрім наповнення місцевих бюджетів податками, компанія надає офіційне працевлаштування і гідну заробітну плату жителям громад, а також переймається соціальними проблемами населених пунктів, долучаючись фінансово до їх вирішення. Торік бюджет соціальних проєктів, реалізованих спільно з громадами Кіровоградщини, склав 1,9 млн грн.

Значну частину коштів було направлено на розвиток інфраструктури в селах області – 620 тис. грн. За сприяння Kernel ремонтувалися дороги місцевого значення, проводилися реконструкції вуличного освітлення та водогонів, упорядковувалися сміттєзвалища, встановлювалися громадські зупинки. Сфера освіти отримала підтримку від компанії в розмірі 189 тис. грн, а разом з цим – можливість вчасно проводити поточні ремонтні роботи в навчальних та дошкільних закладах, закупити необхідну оргтехніку, меблі та обладнання, збільшити кількість дитячих майданчиків для якісного дозвілля дітей. Допомога селянам, що опинилися в складних життєвих обставинах, сягнула 794 тис. грн. Це – кошти на лікування важкохворих селян або реабілітацію, боротьбу з наслідками стихійного лиха та покращення умов проживання. На реалізацію громадських ініціатив спрямували 95 тис. грн. Сюди увійшли локальні екологічні проєкти з озеленення територій, облаштування місць для відпочинку та інші. Бюджет проєктів у напрямку духовності склав 41 тис. грн, культури – 53 тис. грн. Компанія підтримала будівництво храмів, утеплення та ремонтних робіт у сільських будинках культури, бібліотеках та фельдшерських пунктах, закупляла медичне устаткування та спортивний інвентар.

До того ж, компанія додатково спрямувала 91 тис. грн, щоб впродовж року забезпечувати районні лікарні та медиків дефіцитним обладнанням, необхідними ліками, засобами для дезінфекції приміщень та засобами індивідуального захисту. Зараз Kernel продовжує надавити систематичну підтримку медичним закладам, які борються за життя хворих на коронавірус пацієнтів.

Олександр Зелененький, завідувач Наливайківської філією Голованівського ліцею ім. Т. Г. Шевченка

«Коли тільки розпочалося впровадження протиепідемічних заходів у школах, заклади освіти були неспроможними забезпечити повною мірою усім необхідним. Нам допоміг Kernel, надавши безконтактні термометри в школу та дитячий садочок, маски для вчителів та вихователів, антисептичні та дезінфікуючі засоби. Ми могли продовжити навчальний процес з дотриманням усіх рекомендацій. А нещодавно компанія знову прийшла нам на допомогу. Стався прорив тепломережі й потрібно було оперативно виявити поломку та відремонтувати трубу. Kernel надав транспорт, який розвив водогін, а потім зарив траншеї до настання сильних морозів. Також нам систематично виділяють солярку для опалення. У будь-яких випадках аграрії йдуть на зустріч і ще жодного разу не відмовили в проханнях. Влітку влаштували справжнє свято дітям – екскурсію з можливість побачити і навіть покататися на сучасній агротехніці. Малеча досі у захваті, а сусідні села взяли з нас гарний приклад».