Арсен Аваков: Україна може виходити з карантину у декілька етапів вже з середини травня

Карантинні заходи можуть бути послаблені в другій половині травня, за умови, що зараз кожен громадянин буде дотримуватися встановлених обмежень. Саме існуючі заходи стримують розповсюдження CОVID-19.  Про це заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

«Можу припустити і сподіватися, що країна почне повертатися до нормального життя в травні, а оговтається остаточно на цьому етапі, – до літа. Важко пророкувати хід епідемії, природа якої так мало вивчена, але ми в уряді сподіваємося, і все робимо для того, щоб перші кроки «перезапуску економіки» були б можливі в кінці квітня. В ряд етапів, послаблюючи карантин, спочатку для молоді, потім для старших  в другій половині травня», – заявив Арсен Аваков.

Міністр внутрішніх справ розповів, які кроки будуть прийняти Урядом та Президентом для стабілізації економічної ситуації.

«На цей момент уже вирішили – буде діяти система прямої фінансової допомоги. Пенсіонерам, що працюють та не працюють, буде виплачуватися додатково 1000 гривень тим, у  кого сума нарахувань на місяць менше 5000 гривень та  додатково 500 гривень людям старше 80 років. Безробітним, таки, що втратили роботу будуть прямі виплати допомоги по безробіттю через Центи зайнятості» – наголосив Арсен Аваков.

Він зазначив, що виплати по безробіттю будуть здійснюватися із нововведеннями: «По-перше, виплати будуть нараховуватися відразу, з першого дня подачі заяви за спрощеною процедурою. По-друге,  в зв’язку з карантином, заявку можна буде відправити онлайн, не виходячи з дому. З вами по телефону зв’яжуться і ви будете отримувати допомогу. Мінімальна, «гола» сума на зараз 650 гривень в  місяць. Але реально з урахуванням страхового стажу та інших факторів реальна мінімальна виплата складе близько 1800 гривень в місяць. Максимум 8408 гривень в місяць».

Очільник МСВ також наголосив, що затверджено нову доступна кредитна програма допомоги держави – малому та середньому бізнесу.

«Називається вона «5-7-9». 5%, 7%, 9% річних до 1,5 млн. грн, терміном до 5 років.  Інтерес підприємців до програми – вже величезний – за кілька днів сума поданих від малого бізнесу заявок на кредити вже близько 10 млрд. грн. Такий державний крок допомоги може серйозно потримати невеликий бізнес, на якому багато тримається в країні.  Державні банки – Ощадбанк, Приватбанк, Укргазбанк, Укрексімбанк, а також приватні банки: Львів, Кредобанк, ПУМБ – уповноважені на оформлення.  Поки Ви змушені карантин, Панове підприємці – думайте про швидке рестарт – подробиці тут: 5-7-9.gov.ua», – сказав Арсен Аваков.

Міністр внутрішніх справ також сподівається, що вже в понеділок Верховна Рада прийме внесені урядом зміни зі своїми правками.

За інформацією департаменту комунікації МВС України.