Атракціонна техніка в області відповідає вимогам законодавства та придатна до експлуатації

167

Одним із завдань Управління Держпраці у Кіровоградській області є здійснення нагляду за станом та експлуатацією атракціонної техніки. Незабаром з весною потепліє, жителі області частіше подорожуватимуть, відвідуватимуть дендропарки. Про стан атракціонного господарства Кіровоградщини розповідає начальник Управління Держпраці в області Сергій Подорожний.

На Кіровоградщині зареєстровано 3 суб’єкти господарювання (у т. ч. 2 комунальних підприємства), які експлуатують  атракціонну техніку. Корпорація  «XXI століття» у місті Кропивницькому налічує 22 атракціони, комунальне підприємство Олександрійської міської ради «Благоустрій» (м. Олександрія) –  5 атракціонів і КП «Міський парк культури і відпочинку ім. Тараса Шевченка»                          (м. Світловодськ) – 9 атракціонів. Всього – 36 атракціонів.

Протягом 2016-2017 років були проведені перевірки вищевказаних суб’єктів господарювання, всі вони отримали Дозволи на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки. Після міжсезонного зберігання, перед початком сезону відпочинку у квітні всім атракціонам буде проведено експертне обстеження. Крім того, 12 атракціонам в Корпорації «XXI століття» проведено технічний огляд у зв’язку з граничним терміном експлуатації, зазначеним у паспорті заводу – виробника.

Експертне обстеження та технічний огляд в Корпорації «XXI століття» і КП «Благоустрій» проводить Державне підприємство «Кременчуцький експертно – технічний центр», а  КП «Міський парк культури і відпочинку ім. Т.Г. Шевченка» – ДП «Східний» ЕТЦ. Працівники, відповідальні за безпечну експлуатацію атракціонів і за їх утримання у справному стані, обслуговувальний і ремонтний персонал пройшов навчання і перевірку знань з питань охорони праці та цивільного захисту у сфері техногенної безпеки, а також інструктаж  і стажування відповідно до положення про навчання. Забезпечено зберігання та ведення паспортів і технічної документації на атракціони. Тож станом на сьогодні атракціонна техніка, яка не відповідає вимогам  чинного законодавства та не придатна до експлуатації в області відсутня.

Але, слід пам’ятати, що атракціонна техніка відноситься до обладнання підвищеної небезпеки. Скоро розпочнеться справжня весна, потепліє, відкриються парки, почнуться екскурсії. І поряд з відпочинком потрібно не забувати про особисту обережність.

Поширити
"Вісті Світловодщини"