Берегині народної пісні

«Маючи прекрасні давні символи, народ зумів зберегти від забуття нашу пісню й думу, нашу історію й родовідну пам’ять та волелюбний дух».

776

Українська народна пісня – святиня. В ній – любов до Батьківщини, до її славетного минулого. Саме народну пісню свято шанують і бережуть для наступних поколінь учасниці фольклорного колективу «Криниченька» Глинського сільського Будинку культури, директор та керівник – Наталія Водяна.

З 2012 року розпочався творчий шлях колективу у складі Ольги Стояновської, Тамари Ільченко, Надії Обермот, Антоніни Кожуховської та Валентини Паращук. У репертуарі – народні, старовинні пісні, притаманні саме Глинську.

Співають, зазвичай, без музичного супроводу за винятком деяких жартівливих пісень. Їхніх виступів завжди з нетерпінням чекають глядачі. Жінки щиро люблять пісню, тож і радують шанувальників новими пісенними творами.

На вибір пісень та ідеї, як її подати своїм шанувальникам, учасниць колективу надихає музична телевізійна програма «Фолькмюзік», яку всі вони дуже люблять і завжди переглядають. Останні твори, а це яскраві українські народні пісні «Гуляю я», «Ой, там, на товчку, на базарі», «Біля кузні йшла», виконують під акомпанемент та ще й з використанням старовинних предметів вжитку: гребінки, рубеля, дерев’яних ложок та ін. Найбільше глядачам подобаються пісні «Мамина коса», «Червона калина», «Пара голубів», які часто виконуються на замовлення.

Фольклорний колектив «Криниченька» є незмінним учасником заходів, що проходять на території Глинська, беруть участь у районних культурно-мистецьких заходах, а в червні цього року успішно виступили і на обласному святі фольклору «Невичерпні джерела», що проходив в Онуфріївці.

Учасниці колективу цінують народні традиції і кожного року беруть участь у різдвяних святах: щедруванні, у святкуванні Василя та Маланки, у святі Водохреща та родинно-побутових святах. Незважаючи на свою зайнятість, артисти-аматори мають активну життєву позицію, є членами клубу «Ветеран», який діє при місцевому Будинку культури.

А ще вони гарні господині: таких страв, які готують Ольга Стояновська та Тамара Ільченко, рідко де можна скуштувати, а Надія Обермот – знана серед односельців огородниця та квітникарка. Антоніна Кожуховська знає безліч рецептів консервування, якими залюбки ділиться з охочими, а Валентина Паращук має гарне почуття гумору, яке стає в нагоді під час різних заходів.

Хочеться сказати слова щирої подяки цьому прекрасному колективу за його неоціненну роботу по збереженню, відродженню та подальшому розвитку народної традиційної культури нашого краю і привітати зі святом – Всеукраїнським Днем працівників культури та майстрів народного мистецтва. Дай, Боже, всім вам здоров’я, добра, благополуччя. Подальшого творчого натхнення та довгих років життя.

Любов ВОЛОВИК, методист з вокально-хорового жанру.

Поширити
"Вісті Світловодщини"