Бережіть зір змолоду

Зі стрімким розвитком технологій умови життя аж ніяк не сприяють збереженню гарного зору. І про це ми починаємо думати, коли вже доволі пізно.
Аби цього не сталось, і зір не підводив навіть у старості, варто дотримуватись кількох простих правил.
Проблеми із зором мають майже всі люди, які цілими днями працюють перед монітором.

Відволікайтесь від екранів
смартфонів, планшетів та комп’ютерів тримають очі у напрузі. Це призводить до  комп’ютерного зоровому синдрому, який виявляється у загальному погіршенні зору, сухості та почервонінні очей. Щоб захистити очі, хоча б раз у 45-60 хвилин слід відволікатися від роботи і робити повільну та плавну гімнастику: по черзі затримуйте погляд на кінчику носа, а потім фокусуйтесь на далекі предмети, обертайте очима праворуч та ліваруч, по черзі переводьте погляд в сторони, вгору, вниз. Аби не лякати своїми діями колег, можете просто порозглядати краєвид кілька хвилин у вікні.

Захищайте очі від сонячного проміння.
Правильно підібрані окуляри з відповідним рівнем захисту від ультрафіолетових променів допоможуть зберегти зір. Вплив ультрафіолету може спричинити печіння та пошкодження очей, також збільшує ризики появи катаракти.

Підтримуйте зір правильним харчуванням
Продукти, які покращують роботу серцево-судинної системи, також допоможуть захистити ваш зір. Оптимальна дієта містить мінімальне споживання насичених жирів і солі. Вживайте помірну кількості жирних білків: це горіхи, насіння та бобові, свіжі овочі, фрукти тощо.

Слідкуйте за загальним станом здоров’я
Хронічні проблеми зі здоров’ям можуть негативно впливати на зір: якщо у вас діабет або підвищений артеріальний тиск, варто слідкувати за станом зору.

Вдосконалюйте свої щоденні звички
Фізичні навантаження, відмова від куріння, здоровий сон та зменшення стресу допоможуть зберегти зір.

Спробуйте масаж
До закритих очей прикладіть долоні. Спочатку легенько потираємо. Потім несильно натискаємо на самі очні яблука і відпускаємо. Важливо не допускати больових або неприємних відчуттів. Як додатковий приємний бонус, ми отримаємо різні картини-видіння. Можна їх розглядати – захоплююче заняття.
Жінкам подібний масаж можна робити після зняття макіяжу.

Вживайте вітаміни
Багато хто стикався з тим, що зір «сідає», тобто погіршується. Це проявляється в тому, що зображення об’єктів стає розпливчастим. Іноді виникають різи в очах, сльозотеча. Трапляється світлобоязнь.
Однією з причин цього явища може бути нестача в організмі вітаміну А. Змінити ситуацію на краще в цьому випадку просто. Офтальмолог обов’язково порадить вам не лінуватися робити салат з моркви. Вона багата каротином, який в нашому організмі перетворюється в той же вітамін А.
Зробити такий салат – простіше простого. Для цього беремо морквину, краще вирощену своїми руками, щоб мати гарантію, що в організм не потраплять різні пестициди. Як варіант – купити на ринку або в магазинах органічних продуктів.
Потім коренеплоди ретельно миємо і чистимо. Потім натираємо на тертці. Можна додати часник, приправу для моркви по-корейськи, рослинне масло. Для дітей – просто капаємо трохи масла і посипаємо цукром.


Весь цей процес займає 20-30 хвилин. Через 2-3 дні, якщо причина була в гіповітамінозі, зір відновиться.
Можна, звичайно, купити вітаміни в аптеці – це справа особистого вибору. Однак, якщо в першому випадку передозування малоймовірне (хіба що шкірні покриви пожовкнуть), то у випадку з штучно створеними аналогами таке цілком можливо.

Регулярно перевіряйте зір
Коли необхідно йти до лікаря:
– туман у полі зору;
– різке зниження гостроти зору;
– двоїння в очах;
– зорові спотворення навколишніх предметів;
– поява плавучих помутнінь;
– райдужні кола, ореоли навколо джерел світла;
– біль в очах;
– почервоніння очей;
– сухість, відчуття чужорідного тіла під повіками;
– часті виділення з очей;
– підвищена зорова стомлюваність;
– дискомфорт від яскравого світла;
– головні болі, неприємні відчуття під час носіння окулярів;
– будь-які травми органів зору.
Якщо у вас наявний один з вищеперелічених симптомів, не відкладайте і негайно підіть до лікаря. Своєчасна діагностика допоможе виявити хворобу, поки справа не зайшла занадто далеко.

“ВС”