Безкоштовні ліки за державною програмою

  З 1 квітня 2017 року в Україні стартувала Урядова програма “Доступні ліки”. Відповідно до цієї програми пацієнти зможуть отримувати безкоштовно або з незначною доплатою ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми.
  Адміністрація комунального закладу “ЦПМСД Світловодської районної ради Кіровоградської області” інформує, що за даною програмою хворі, які потребують постійного вживання лікарських препаратів, мають право безкоштовно отримувати ліки за рецептами сімейних лікарів у аптеках «Ліки Кіровоградщини» № 101, місто Світловодськ, вул. Героїв України, 13, та село Глинськ. Нині триває робота щодо укладання договору з ООО «Ескулап».

  Як отримати безкоштовні ліки?
  Необхідно звернутися до сімейного лікаря за місцем проживання та отримати рецепт. Завітати до аптеки з позначкою “Доступні ліки” та отримати ліки безкоштовно або з частковою доплатою за рецептом.
  Механізм відшкодування вартості ліків поширюється на серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу та бронхіальну астму. Пріоритетність надали лікуванню саме цих хвороб, оскільки вони найбільше впливають на показники смертності населення або суттєво знижують якість життя пацієнта і в той же час ефективно лікуються на амбулаторному рівні.
  На території Світловодського району проживає 3324 хворих, які мають підвищений артеріальний тиск, 41 хворий на бронхіальну астму та 246 хворих на цукровий діабет ІІ типу.
  До програми «Доступні ліки» віднесені такі медичні препарати: серцево-судинні захворювання: Аміодарон (Amiodarone) Амлодипін (Amlodipine) Атенолол (Atenolol) Верапаміл (Verapamil) Гідрохлортіазид (Hydrochlorothiazide) Спіронолактон (Spironolactone) Фуросемід (Furosemide) Дигоксин (Digoxin) Еналаприл (Enalapril) Ізосорбіду динітрат (Isosorbide dinitrate) Карведілол (Carvedilol) Клопідогрель (Clopidogrel) Метопролол (Metoprolol) Нітрогліцерин (Glyceryl trinitrate) Симвастатин (Simvastatin) Бісопролол (Bisoprolol); бронхіальна астма: Беклометазон (Beclometasone) Будесонід (Budesonide) Сальбутамол (Salbutamol);  діабет ІІ типу: Метформін (Metformin) Гліклазид (Gliclazide).
  На 2017 рік на Світловодський район виділено кошти в сумі 158,9 тис.грн.  Тож запрошуємо мешканців району скористатися доступними ліками.  Будьте здорові!
  З повагою, адміністрація комунального закладу «Центр первинної медико-санітарної допомоги Світловодської районної ради Кіровоградської області».