Бібліотека – 2018: пошук, креативність, майстерність

319

Нещодавно у приміщенні ГО «Майбутнє без меж» працівники районної бібліотеки провели семінар для сільських бібліотекарів «Бібліотека-2018: пошук, креативність, майстерність» із серії «Бібліотека – територія краєзнавства». У ході семінару учасники розглянули нетрадиційні форми краєзнавчої роботи бібліотек, новації у краєзнавчо-бібліотечній роботі, познайомили з інноваційним досвідом колег з Ніжина. Цього ж дня для бібліотекарів організували день теорії та практики «Бібліотекарі за партою», де фахівці з досвідом роботи та молоді бібліотекарі обмінювалися між собою своїми інноваціями.

Завідуюча Григорівською сільською біб­ліотекою Марина Куліш розповідала про конкурс знавців рідної мови. Марина Станіславівна завжди намагається внести у кожен свій захід родзинку та розробляє нові підходи до їх проведення. Цього разу бібліотекар встановила у приміщенні бібліотеки імпровізоване “деревце-мову». У ході заходу юні ерудити з великим задоволенням відповідали на питання гри та за кожну правильну відповідь гравець дарував «Деревцю» барвисті букви української абетки, квіточки, стрічки та різнокольорові листочки, на яких були написані вислови про мову.

Фахівець з Миронівки, Тетяна Горбаченко, розповіла присутнім про квест за казками Шарля Перро, проведений до 390 річчя від дня народження казкаря. Відповідь на запитання бібліотекаря надавав той учень, якому кинули м’ячик. На тижні дитячого читання провели літературний подіум «Модна книга». Тетяна Олександрівна разом з учасницями 1-9 класів познайомили присутніх з новинками дитячої літератури, які надійшли до сільської бібліотеки.

Молодий фахівець з села Озера Наталія Харитонович розповіла про проведення флешбуку під назвою «Читай найкраще». Учні запропонували виставити книги на сайті в Instagram, де проводили сам флешбук. Великим попитом користувалися книги про Мумі-тролів та Маленького принца.

З метою патріотичного виховання у спів­праці із Захарівським музеєм історії району, До Дня Соборності України бібліотекар Віта Гарбуз провела годину державності, на яку запросили і школярів Глинської школи. На заході згадали ключові дати і події, пригадували видатних українців, знайомились з історичними фактами про Україну. На окремих аркушах, які учні отримали від бібліотекаря, вказували ознаки нашої держави: «незалежна», «вільна», «демократична», «суверенна» тощо. На завершення учасники об’єдналися в живий ланцюг, як символ єдності.

Не менш цікаві заходи проводили й інші колеги. Так, бібліотекар з Глинська Тетяна Стецунова, запропонувала школярам завітати на гравікон «Приміряємо професії». Приміряючи на свій смак професії діти розв’язували ребуси, чайнворди, змагалися у різноманітних конкурсах тощо. Всі конкурси були пов’язані з різноманіттям професій, адже її вибір – це справа не одного дня. В цей день діти зробили перший крок – познайомилися з багатьма професіями, залишилося тільки вибрати справу до душі.

На гру-подорож «Ця стара-стара казка…» у Іванівську бібліотеку завітав Оле-Лукойє, який запропонував дітям відправитися в подорож казками Андерсена. Захід провели з метою популяризації книг відомого казкаря, привчати дітей на його прикладі переборювати труднощі в досягненні поставленої мети, виховувати доброту, чуйність, любов до літератури. Захід підготували та провели бібліотекарі Тетяна Рубаненко і Тамара Мирна.

Світлана Джулай, бібліотекар з Федірок, у співпраці із школою, провела святково-конкурсну програму до Жіночого дня. Це були і жартівливі завдання з витягуванням «пророчих» квитків долі, і конкурси на краще приготування бутербродів, і на краще розхвалювання себе перед люстерком, і на кращу розповідь про улюблену страву родини, і пригадали якомога більше тематичних пісень. Цікавим виявилося конкурсне завдання на дипломатичні стосунки між жінкою і чоловіком. Які потрібно підібрати слова, аби чоловік відпустив вас на дівич-вечір, а сам із задоволенням узяв на себе ваші обов’язки по будинку і догляду за новонародженим. Крім цього, переглянули відеопривітання та аматорсько-хореографічні виступи учнів сільської школи.

Обмін досвідом виявився дуже корисним, адже справити враження на сучасного читача, зробити бібліотеку яскравою, показати нестандартний зміст і форму, внести ауру новизни – завдання не із легких. Від якості роботи сільської бібліотеки залежить якість поколінь – як сучасного, так і прийдешнього. Семінар пройшов в теплій та дружній обстановці, учасники заходу отримали максимум гарного настрою та позитивних емоцій.

 

Світловодська районна бібліотека.

Поширити
"Вісті Світловодщини"