Бібліотека – центр духовного та культурного спілкування

  713
  Година творча розмова

  Година творча розмова

  У сучасних умовах інформатизації суспільства відбувається зміна орієнтирів у визначенні потреб для забезпечення інтелектуального, духовного розвитку підростаючого покоління. Сьогодні на першому місці нетрадиційні носії інформації – комп’ютер, Інтернет, відеофільми тощо.

  Книгу, як важливий чинник виховання моральної, духовно багатої особистості сьогодні в епоху «екранної культури», перемістили на другий план, а частину вільного часу, який раніше витрачали на читання, тепер витрачають на перегляд відео, кінофільму, комп’ютерні ігри. Але все ж таки, незважаючи на всі ці обставини, книга залишається складовою частиною, головним носієм загальної культури особистості.

  Нещодавно районна бібліотека зібрала сільських бібліотекарів на годину творчої розмови «Бібліотека – центр духовного та культурного спілкування користувачів», де керівники сільських бібліотек отримали не тільки консультації та методичні поради з даної теми від методичного центру, а й самі ділилися власним досвідом роботи по духовному вихованню молоді.

  Народна мудрість називає книгу дивом «Книга вчить, як на світі жить», «Книги читати – усе знати», «Книга – міст у світ знань», «Хороша книга – свято». Всі учасники семінару одностайно погодилися з тим, що саме ці слова мають стати концептуальними засадами духовного розвитку особистості в ХХІ столітті. Бо книга у всі віки була, є і буде духовним скарбом нації. Вона – невід’ємна частина світової культури і загальної культури людини.

  Тетяна Швець,
  провідний бібліотекар РБ.