Бібліотека у центрі уваги

188

Колективу районної бібліотеки подобається працювати і з сільським, і з міським населенням. Послідовність у розбудові партнерських стосунків з усіма закладами і організаціями приносить результати. Тим паче приємно, коли, крім планових заходів, відбуваються спонтанні, коли крім обов’язкової програми, відвідувачі просять продовжити розкриття теми, не хочуть іти з бібліотеки. Що може красномовніше засвідчити, що діяльність бібліотеки затребувана?

Світловодська районна бібліотека розпочала співпрацю з практикуючою психологинею Світланою Медяник. На базі бібліотеки за адресою: вул. Приморсь­ка, 60 заплановано низку безкоштовних заходів для молоді та місцевого населення. Саме в рамках цієї співпраці 16 квітня відбулася перша зустріч пані Світлани та учнів 7 класу загальноосвітньої школи №10 (класний керівник Ольга Кранкус). Під час знайомства діти вчилися ототожнювати своє ім’я з фізичними рухами, гармонізуючи духовне та фізичне самосприйняття.

Захід проходив у форматі самодіагностики: діти самостійно визначали заняття і сфери, які їм цікаві, вчилися знаходити в них суспільний сенс і говорили про те, як їх захоплення можна монетизувати. Нетрадиційний підхід до побудови спілкування викликав в учнів бажання продовжити заняття: по завершенню основної програми учні із задоволенням залишилися на додатковий тест, який допоміг їм глибше зрозуміти сфери та напрямки діяльності, яка може стати у майбутньому їх професією.

Не встигла одна група завершити свою професійну самодіагностику, як на порозі вже з’явилася наступна: краєзнавчий гурток на чолі з Геннадієм Черняховським. Гурток складається з учнів 5, 6 та 7 класів школи №10. Діти розділилися на групи «читачі», «журналісти» та «художники», а бібліотекарі допомогли їм підібрати літературу про Кіровоградщину за напрямками. Потім діти малювали карту Світловодського району, говорили про місцевих художників, краєзнавців, розповідали про туристичні пам’ятки Світловодщини, слухали і відповідали на питання вчителя. Окремо відзначимо, що книга місцевого краєзнавця Олександра Зленка «От Крылова до Новогеоргиевска» знову зібрала повний аншлаг: кожен гуртківець долучився до перегляду матеріалів, зібраних у ній.

Працівники бібліотеки запропонували дітям переглянути соціальні анімаційні ролики «Зроби правильний вибір», «Ні – наркотикам», створені в рамках проекту «Здоровий спосіб життя очима молоді».

Колектив Світловодської районної бібліотеки завжди відкритий до співпраці з усіма зацікавленими сторонами, приймає замовлення на організацію заходів для дітей, молоді, людей поважного віку. На другий та третій квартал заплановано показ ліцензійних стрічок про права людини із запрошенням експертів з Кіровоградської та сусідніх областей, продовжаться заняття з психологом, бібліотечний фонд активно поповнюється новою сучасною літературою, яку бібліотека отримує від видавництв та благодійних фондів, на майданчику бібліотеки започатковано безстрокову акцію «Відкритий мікрофон», в рамках якої кожен бажаючий може завітати до бібліотеки та заповнити анкету, вказавши своє бачення проблем і напрямків розвитку району. Наші двері завжди відкриті для читачів, ми раді підтримати ваші ініціативи!

Юлія Похілова, директор районної бібліотеки.

Поширити
"Вісті Світловодщини"