Бібліотекарі району побували на семінарі

29 серпня на базі районної бібліотеки для сільських бібліотекарів району відбувся семінар на тему «Бібліотеки Світловодського району: основні завдання, методичні поради, допомога в розвитку бібліотечної справи». У семінарі взяли участь бібліотечні фахівці з Великої Скельової, Григорівки, Озер, Глинська, Іванівки, Микільського, Золотарівки та Великоандрусівської ОТГ.

У ході семінару директор бібліотеки Юлія Похілова надала методичні рекомендації з теми «Бібліотеки та їхня роль у забезпеченні інформаційних потреб населення», розповіла про необхідність роботи інформаційно-ресурсних центрів у сільській місцевості, про їхню роль для сільського населення.

Бібліотекарі поділилися труднощами, які виникають у них через брак комп’ютерної техніки. З досвіду сільських бібліотек різних областей країни, в тому числі і нашого регіону, доведена роль існування інформаційних послуг, дистанційного навчання, доступ до соціальних мереж та баз даних для сільської місцевості.

Крім цих питань учасники семінару отримали інформацію і методичні поради від бібліотекаря районної бібліотеки Тетяни Гуріної, обговорили питання «Етика бібліотечного працівника», провели анкетування, міні-гру, методичний фаст-фуд із серії «Вивчаємо, щоб діяти». Бібліотекарям отримали кілька порад-закладок про найкращі україномовні розвиваючі сайти для дітей, про виховання дітей за принципами гуманної педагогіки та пам’ятки користувачам «Книги для всебічного розвитку дитини» і як можна лікувати хвороби бібліотерапією.

Під час семінару говорили про дотримання правил пожежної безпеки закладів культури, підіймали проблеми опалення бібліотек у зимовий період, дотримування працівниками заходів по збереженню бібліотечних фондів відповідно планових показників, склали графік виїздів на осінь для надання практично-методичної допомоги на місцях сільським бібліотекарям.

Надаючи методичні рекомендації, увагу учасників семінару звернули на інновації, які втілюють бібліотекарі у своїй роботу завдяки комп’ютерним технологіям. Так, наприклад, бібліотекарі забезпечують доступ медичного персоналу для допомоги сільському населенню в заповненні та підписанні декларації із лікарем. Першою ластівкою такої інновації у нашому районі стала Іванівська бібліотека. Світловодська районна бібліотека висловлює подяку Іванівському бібліотекарю Тетяні Рубаненко за сприяння розвитку інноваційної діяльності.

Світловодська районна бібліотека.

Поширити
"Вісті Світловодщини"