Біда розквітла не сльозами, а квітами на полотні

18 травня у Знам’янці проходив ХІV обласний  фестиваль сімейної творчості «Родинні скарби Кіровоградщини». Цього року Світловодщину у розділі декоративно-ужиткове мистецтво представляли вишиті картини родини Трубнікових – мами Тетяни Юріївни та доньки Евеліни.

Вишивати Тетяна Трубнікова почала відносно недавно, більше 6 років тому. До канви, бісеру, стрічок та ниток її привела тяжка хвороба, внаслідок якої молода жінка втратила ліву руку. Щоб не зламатися, вона почала вишивати. Обрала малюнок, і на чорному полотні розцвіли червоні маки, білі ромашки. Серед перших робіт і яскраві іриси – стрічки передали кожен рух, насиченість і багатогранність кольору квітів, і маленька вишита бісером картинка міського пейзажу.

Так розпочалася нова сторінка життя Тетяни, у яку за своїм смаком вона додає і кольори і візерунки. Пізніше вишиванням зацікавилася донька Евеліна. Як говорить Тетяна, дівчинку «відвідало натхнення» у той час, коли офтальмолог порадив берегти зір.

Коли представники управління соціального захисту Світловодської РДА запросили Тетяну та Евеліну взяти участь у конкурсі, вони не роздумуючи погодилися.

– Моя хвороба – не вирок. Я хочу, щоб про це знали усі. Більшість людей з таким діагнозом, як і у мене, з якими я познайомилася у лікарні, вже немає серед живих. І залишили вони цей світ по своїй волі. А я хочу, щоб люди знали – життя прекрасне завжди, треба, все ж, уміти радіти йому, – переконує Тетяна. – Мої однокласники, з якими я сьогодні спілкуюся, дивуються і радіють, що я взялася за голку й нитку. Пам’ятаю, свого часу на уроці праці, коли треба було пошити нічну сорочку, я просто обвела стару, вирізала і зшила краї. А сьогодні вишивка тримає мене «на плаву».

Тетяна любить вишивати птахів і квіти, оздоблювати вишивкою одяг (часто для друзів та рідних). Більше 10 картин, вишитих Тетяною та Евеліною, представляли Світловодщину на фестивалі «Родинні скарби Кіровоградщини» де отримали схвальні відгуки журі та відвідувачів заходу. Особливо сподобалися вишиті маки.

 

21 травня начальник управління соціального захисту населення Світловодської РДА Андрій Поварчук відвідав родину Трубнікових, привітав майстринь та передав заслужені відзнаки учасників – диплом та подарунок. Цього дня 10-тирічна Евеліна святкувала свій день народження, тож вітати майстринь було вдвічі приємно, адже день народження доньки по праву і мамине свято. Тим більше, що у них на двох і заслужене визнання таланту на обласному фестивалі, цікаве захоплення, а ще багато вишитих картин та ікон, які приваблюють не просто яскравими кольорами, а світлом, яким щедро діляться майстрині.

Ніна Сокуренко.

Поширити
"Вісті Світловодщини"