Брати Капранови на Світловодщині

До Світловодська завітали відомі українські письменники – Дмитро та Віталій Капранови – з презентацією власних книжок, зокрема нового історичного роману «Забудь – річка», який увійшов до списку літературної премії « Книга Року ВВС-2016». З кінця березня і до початку грудня 2016 року письменники провели 90 презентацій свого нового роману у маленьких українських містечках. Цього року тур продовжили. І ось 29 квітня відбулася зустріч Братів Капранових з жителями Світловодщини, яку підготували районна бібліотека у співпраці з центральною міською.

З теплими словами привітань та щирих побажань звернулася до них директор районної бібліотеки Юлія Похілова, яка підкреслила, що такі заходи потрібні, щоб популяризувати українські книги сучасної України не тільки серед літніх людей, а й молоді.

Творча зустріч відбулася у районному Будинку культури, де зібралися місцеві поети-аматори, та шанувальники творчості письменників. Приємно було не тільки слухати, а й спілкуватися з Братами Капрановими. Від них присутні дізналися історію написання роману, які події лягли в основу твору. «Хто наші діди і чиї ми онуки» – споконвічне питання історії, яке сподвигло братів написати роман, щоб раз і назавжди розібратися з цим. За словами авторів вони мали двох дідів, один з яких був червоноармійцем, комсомольцем, з орденом Червоної Зірки, а другий «ворогом народу», засуджений за статтею 58 та за спиною мав 8 років таборів.

Тож, власне, сімейна історія дала Капрановим поштовх до написання роману про те, чого ми не знаємо, про те, що приховувалося в багатьох сім’ях, і чому?..

брати Капранови з світловодцями
брати Капранови з світловодцями

На завершення всі бажаючі мали змогу придбати книги з автографами Братів Капранових та сфотографуватись з ними на згадку. Районна бібліотека отримала у подарунок від авторів три книги: «Я люблю Україну», «Кобзар 2000 – HARD», Кобзар 2000-SOFT».

Щиро дякуємо депутату районної ради Олегу Медянику за підтримки якого відбулася ця зустріч.

Тетяна Швець, провідний бібліотекар районної бібліотеки.