Буденна робота сільського голови

Великоскельовська сільська рада не входить до числа найбільших сільсь­ких рад району, не має вона і великих площ земель сільськогосподарського призначення, та тут на високому рівні дбають про розвиток інфраструктури, про наповнення сільського бюджету. Якими проблемами і успіхами живе Великоскельовська громада, я дізнавалася у сільського голови Сергія Могильного.

– Цей рік для великоскельовчан запам’ятається, напевно, найголовнішою подією – відкриттям у нашому селі дошкільного закладу. Багато років наша громада чекала, коли з’явиться дошкільний заклад, і лише цього року, завдяки спільним зусиллям народного депутата України Олеся Довгого, голови Світловодської районної державної адміністрації Сергія Твердовського, депутатського корпусу районної ради на чолі з Романом Домбровським нам вдалося реалізувати нашу мрію. Сьогодні 14 діток щодня відвідують цей заклад із задоволенням, а батьки, знаючи, що їхні дітки під надійним наглядом, можуть вийти на роботу, – розповідає Сергій Оникійович. – У цьому році ми вже закінчуємо роботу по виготовленню генерального плану села, завдяки чому межі Великої Скельової значно розширилися, що дало можливість значно збільшити територією сільської ради в межах села.

Цьогоріч, я в цьому впевнений, у Великій Скельовій з’явиться медамбулаторія нового зразка за державною програмою, будівництво якої вже розпочалося. Це значно покращить інфраструктуру нашого села. Медамбулаторія – дійсно, соціально значущий проект не лише для Великої Скельової, а й для всієї Світловодщини.

– Пане Сергію, у Великоскельовсь­кій сільській раді обмаль земель, які б можна було здавати в оренду і отримувати від цього кошти до місцевого бюджету. За рахунок чого живе село, як поповнюєте бюджет?

– Так, дійсно, землі сільськогосподарського призначення у нас близько 1200 га. Це дуже мало, тому, аби наповнювати сільський бюджет, доводиться працювати не лише в аграрному, а й в інших напрямках. По-перше, аби збільшити кількість земель, якими зможе розпоряджатися сільська рада, ми, повторюся, майже завершили роботу по виготовленню генерального плану села. Також у Великій Скельовій, в межах села, будуються теплиці. Це теплиці польського зразка, аналогів яким наразі немає на Кіровоградщині. Для того, аби розпочати будівництво, підприємці купили у людей земельні ділянки, і я, з огляду на темпи будівництва, впевнений, що всі роботи будуть закінчені до кінця цього року, а в наступному році ми вже зможемо посмакувати овочами, вирощеними у наших теплицях.

Також у Великій Скельовій планують поставити сонячні батареї. На ці цілі плануємо виділити земельну ділянку площею 4 га. Затримкою в цій роботі сьогодні є відсутність генерального плану села, який, наголошую, днями буде виготовлено.

Загалом у новозбудованій медамбулаторії, на теплицях та на обслуговуванні сонячних батарей працюватиме близько 40 працівників. Така кількість робочих місць для нашого села – це дуже високий показник. Цей рік для Великої Скельової був насиченим і багатим на гарні і добрі справи.

– Прекрасний результат роботи. А що плануєте на майбутнє?

– А на майбутнє у нас теж великі плани. Є попередня домовленість із певними підприємцями про те, що у селі висаджуватимуть фруктовий сад. Це австрійська компанія, яка планує у нас вирощувати вишні. Наразі вони проводять лабораторні дослідження ґрунту, і якщо все буде добре, то у наступному році розпочнеться робота. Я сподіваюся, що запрацюють нові підприємства, збільшаться надход­ження до сільського бюджету, бо нам є куди витрачати кошти. У планах ще багато справ, серед них – і встановлення освітлення вулиць села, і ремонт місцевих доріг.

– Це все – у перспективі. Як живе сільська рада сьогодні.

– Сьогодні важкувато, є певні проблеми з коштами. Та проблеми існують для того, аби їх вирішувати. В цьому році із сільської ради було виділено 154 тисячі грн. на медамбулаторію, яка будується. Для нашого бюджету це величезна сума, та це необхідно було зробити, адже загальна вартість цього об’єкту складає майже 6,5 млн. грн.

Я переконаний, ми зможемо вирішити усі фінансові питання на свою користь, адже сільська рада тісно співпрацює із районною владою, тож спільними зусиллями, ми успішно завершимо рік, встигнемо зробити все, що запанували.

Хочу щиро подякувати голові Світловодської районної державної адміністрації Сергію Твердовському за тісну співпрацю в усіх питаннях. Немає жодної проблеми, з якою б я до нього звернувся і яку він не допоміг би вирішити. Також хочу висловити величезну вдячність нашому народному депутату Олесю Довгому, який завжди допомагає нашій громаді. Перша наша співпраця була тоді, коли він нам допоміг встановити пам’ятник загиблим воїнам у Другій світовій війні. А після цього був дитячий майданчик, меблі для сільської ради, дитячий садочок та багато іншого. Сподіваюся, що з цими людьми ми і в подальшому у тісній співпраці будемо працювати на покращення життя громади і Великої Скельової, і Світловодщини в цілому.

Розмову записала Світлана Калугіна.

Поширити
"Вісті Світловодщини"