“Будуємо Україну разом” – проект для молодих і активних

Минулого тижня на Світловодщину завітали представники молодіжного волонтерського руху “Будуємо Україну разом”, скорочено – “БУР”. У перший день свого перебування БУРівці зустрілися із міським головою Валентином Козярчуком та головою районної ради Романом Домбровським, з начальниками відповідних відділів та управлінь міста, аби налагодити співпрацю з місцевою владою і спільним зусиллями реалізувати кілька волонтерських проектів, а саме: ремонт помешкання учасника бойових дій в зоні проведення АТО, який проживає у Павлівці, та допомога з ремонтом житла кільком жителям м. Світловодська, серед яких і багатодітна родина.

Валентин Козярчук і Роман Домбровський запевнили активістів у тому, що нададуть усю необхідну допомогу, як фінансову, так і організаційну. Наприкінці зустрічі було вирішено влітку провести у Світловодську волонтерський табір, до проведення якого долучаться, як сподіваються учасники БУРу, і місцеві активісти.
Ідея табору зародилася влітку 2014 року, коли команда БО “Львівська освітня фундація” побачила наслідки військових дій на Сході України. Було очевидно, що людям самотужки важко впоратися зі своїми проблемами. Тому виникла ідея згуртувати активну молодь з усієї України, щоб допомогти. За перші два місяці діяльності цього волонтерського руху силами близько 80 волонтерів було відремонтовано 25 квартир. Така згуртованість місцевої молоді сприяла створенню двох молодіжних платформ: на Сході – “Вільної Хати” у Краматорську та “Теплиці” у Слов’янську.
У 2015 році БУРівці працювали у Львові, де відновлювали квартиру після пожежі та працювали у актовій залі школи у с. Бортники Львівської області. У серпні до міста Слов’янськ та околиць Донецької області прибуло більше 30 волонтерів із 13 областей України та долучилось 40 місцевих добровольців. Спільними зусиллями вдалось реалізувати 8 масштабних відбудов помешкань.
Волонтерський табір є чудовою можливістю для кожної молодої людини краще пізнати Україну, познайомитися і спілкуватися зі своїми однодумцями, тим самим руйнуючи стереотипи про Захід і Схід; допомагати тим, хто цього потребує, та брати участь у створенні ефективних місцевих громад, в решті, весело, корисно та активно відпочити.
Активісти волонтерського руху “Будуємо Україну разом” нині працюють по всій Україні. Вони відновлюють будинки сімей учасників АТО, багатодітних сімей, сімей, які мають дітей з особливими потребами; самотніх та малозабезпечених українців; внутрішньо переміщених осіб тощо. Крім того, вони працюють і над благоустроєм міст, в яких проводять волонтерські табори.
– Ми хочемо у містах України обладнати, так би мовити, громадський простір – відпочинкову зону із лавочками, гойдалками, пісочницею, парковками для велосипедів тощо; прибирати парки, сквери та набережні, висаджувати дерева і квіти, створювати промовисті графіті. Ми хочемо об’єднати людей, які готові самі будувати нашу Україні, – під час зустрічі із місцевими журналістами наголосив координатор проекту Юрко Дідула.

Світлана Калугіна.