Бюджет області виконується впевнено

333
трезуб

Таку інформацію озвучив директор департаменту фінансів ОДА Сергій Шеремет на апаратній нараді.

За оперативними даними, надходження податків і зборів, інших платежів до місцевих бюджетів області склали 2,151 млрд. грн., або 121,5% до планового обсягу на цей період. Порівняно з відповідним періодом минулого року, доходи збільшились на 47,4% або на 692,1 млн.грн.

Перевиконано також доходи до загального фонду місцевих бюджетів, що склали 1,866 млрд.грн., або 117% до планового обсягу. Найвищий рівень перевиконання у Гайворонському, Новоукраїнському, Олександрівському, Олександрійському, Онуфріївському та Світловодському районах.

Як зазначив Сергій Шеремет, обласний бюджет по доходах виконано на 109,9%. Понадпланові над­ходження склали майже 27 млн.грн.

Приріст доходів загального фонду до відповідного періоду минулого року склав 565,8 млн.грн., або 43,5%. За його словами, приріст досягнуто в значній мірі за рахунок збільшення з 1 січня 2017 року розміру мінімальної заробітної плати, а також за рахунок перегляду ставок по місцевих податках і зборах, індексації нормативної грошової оцінки земель.

Директор департаменту відзначив, що лідерами по мобілізації податків і зборів до місцевих бюджетів у розрахунку на одного жителя є Соколівська ОТГ, міста обласного значення Знам’янка і Кропивницький, Петрівський район.

Разом з тим, найнижчі показники доходів загального фонду у розрахунку на одного жителя мають Великоандрусівська ОТГ, Олександрія і Світловодськ, Гайворонський, Благовіщенський і Бобринецький райони.

За словами Сергія Шеремета, трансферти з державного бюджету місцевим бюджетам області склали за січень-червень 2017 року 3,904 млрд.грн., або 98,8% до плану на звітний період. Порівняно з відповідним періодом минулого року трансферти збільшились на 47% (1249 млн. грн.).

У звітному періоді забезпечено своєчасну виплату з місцевих бюджетів заробітної плати працівникам бюджетних установ, на що спрямовано 2,572 млрд.грн. Кредиторська заборгованість за другу половину червня, термін сплати якої не настав, станом на 01 липня склала 24,8 млн.грн. Найбільша сума такої заборгованості склалася по закладах охорони здоров’я м.Кропивницького – 17,4 млн. грн.

Посадовець відзначив, що з місцевих бюджетів області забезпечено своєчасну виплату відпускних педагогічним працівникам у сумі 271,5 млн. грн., що складає 81,8% від загальної суми на літній період та 100% до нарахованих у звітному періоді сум.

Що стосується фінансування заходів державних програм соціального захисту населення у першому півріччі 2017 року, то на ці потреби витрачено 2054,4 млн. грн., що перевищує відповідний показник минулого року на 42,4% (на 611,7 млн. грн.).

Прес-служба ОДА.