Чарівні краєвиди і тернисті шляхи України

  492

  9 серпня у культурно-просвітницькому центрі «Дніпро Світ» відкрилася виставка картин місцевих художників, приурочена до Дня незалежності України, «Шлях до Незалежності мешканців Світловодського району». На виставці також представлені картини із краєвидами та об’єктами культурної спадщини Світловодщини художниці зі Світловодська Наталії Крячко.

  Захід відкрив провідний методист з питань збереження культурної спадщини Захарівського музею історії Сергій Гайдук. Він представив присутнім картини художників Світловодська Анатолія Сіромахи, Наталії Крячко, Юрія Цуканова, Олени Виноградової, Володимира Середенка, Олени Коваленко та Анатолія Татарова.

  Начальник відділу культури і туризму Микола Середенко розповів, що ідея виставки належить голові Світловодської РДА Сергію Твердовському. Цікавою є саме підбірка художніх полотен художниці Наталії Крячко, яка працювала впродовж трьох місяців над зображенням сільських краєвидів. У складі Світловодського району десять сільських рад, тож і на десяти картинах зображені кращі місця кожної сільської ради. Під час районних урочистостей, приурочених Дню державного прапора та Дню незалежності України, ці картини планують передати усім сільським радам у подарунок.
  Наталія Крячко розповіла про важливість художньої справи для себе особисто. Художниця підкреслила, що своїми роботами вона хоче, зацікавити глядача, привернути їх до живопису, адже такі виставки розвивають естетичний смак. Особливо приємно, коли у соціальних мережах фотографії картин прикрашають коментарі «Я туди хочу!»

  Вірш власного авторства «Яка квітуча і перлиста наша гарная земля, що зветься Україна, в житті вона одна…» прочитала Анастасія Безпалько.

  У наступній виставковій кімнаті було представлено експозицію «Шлях до Незалежності». Довгий і тернистий шлях прокладений шаблею у часи козацтва, усіяний кулями; шлях, прокладений героями, чиї імена молитвою освятили Незалежність. Тут були представлені булава, шабля, козацькі кулі, фото Героїв Радянського Союзу та Революції Гідності, щит, каски зі слідами від куль, бушлат, димова шашка та гумові кулі, зброя учасників АТО, а також нагороди, іменний жетон, шеврони, балаклава, тільняшка з автографами однополчан, уламки реактивної системи залпового вогню та пайки бійців.

  Виставка триватиме до 28 серпня.