Через 700 гривень втратили мільйони

Сергій Кузьменко: «Від суботи жителям області не надано 150 тисяч тон питної води».

446

1 липня, у суботу, через шквальний вітер у Світловодську впала опора лінії електропередач. Наслідки цього жителі всієї Кіровоградщини відчувають і донині.

Річ у тім, що хтось не довго ламав голову, де заробити, і не придумав нічого кращого, ніж випиляти кутики, що укріплювали 26-тиметрову за­лізну опору лінії електропередач. Так і зробив (чи зробили), а коли здійнявся вітер – опора впала.

Через пошкодження лінії електропередач світло погасло у багатьох домівках нашого району і міста. Через відсутність електрики зупинив подачу води і водогін «Дніпро-Кіровоград».

Працівники ПрАТ «Кіровоградобленерго» увесь цей час намагалися щонай­швид­ше усунути пошкод­ження, бо сотні тисяч жителів Кіровоградщини залишилися без водопостачання.

4 липня на місці пошкодженої ЛЕП побував голова обласної державної адміністрації Сергій Кузьменко разом із генеральним директором ОКВП «Дніпро-Кіровоград» Романом Іликом, головою правління ПрАТ «Кіровоградобленерго» Олександром Стрюченком, першим заступником голови Світловодської РДА Сергієм Орленком, начальником Світловодського відділу поліції ГУНП в області Андрієм Гулим та іншими.

Оглянувши місце падіння опори, Сергій Кузьменко вислухав Олександра Стрюченка та Романа Ілика щодо проведеної роботи, аби найбільші міста області отримали воду. Наразі водопостачання від­новлено у Світловодську, Олександрії та Знам’янці. У Кропивницькому воду подають, поки що, за графіком.

Очільник області також поцікавився в Андрія Гулого ходом слідст­ва, яке проводить Національна поліція щодо скоєного злочину, який призвів до масштабних проблем обласного значення.

Сьогодні на місці аварії вже встановлено нову бетонну опору, прокладено тимчасову лінію, електропостачання водогону відновлено.

За словами Романа Ілика, повністю відновлено водопостачання Світловодська, Олександрії та Знам’янки. У Кропивницькому заповнюються резервуари і вже 4 липня ввечері окремі райони будуть із водою.
– У Кропивницькому ще проводиться підвіз води. Ми вже розпочали наповнення мереж. Прогнозуємо, що по мірі її наповнення у Кропивницькому почне з’являтися вода. До ночі, прогнозуємо подати воду для всіх жителів обласного центру, – поінформував Роман Ілик.

У свою чергу голова прав­ління ПрАТ «Кіровоград­обленерго» Олександр Стрю­ченко повідомив, що сьогодні є необхідність встановлення двох додаткових бетонних електроопор, тож 5 липня електропостачання «Дніпро-Кіровоград» буде тимчасово вимкнено, вода подаватиметься за графіком, і в повному обсязі водопостачання Світловодська, Олександрії, Знамянки та Кропивницького планується відновити 7-8 липня.

Начальник Світловодсь­кого відділу поліції ГУНП в області Андрій Гулий підтвердив, що невідомими особами було пошкоджено електроопору, а в наслідок несприятливих погодних умов вона впала. По даному факту проводиться досудове розслідування за ознаками злочину ст. 194.1 Кримінального кодексу України. Вживаються усі заходи для встановлення осіб, які скоїли злочин.

– Внаслідок крадіжки металу на суму близько 700 гривень від суботи жителі найбільших населених пунктів області мають проблеми із водопостачанням. В оселі не надано близько 150 тисяч тонн питної води. Чергові служби спрацювали оперативно – населення поінформували про відключення водопостачання, здійснюється підвіз води, на сьогодні відновлено електропостачання комплексу «Дніпро-Кіровоград». Працівники обл­енерго, водоканалу, обласна державна адміністрація, органи місцевого самоврядування роблять усе можливе, аби мінімізувати наслідки аварії, – наголосив Сергій Кузьменко.

Світлана Калугіна.