Чи готові школи до опалювального сезону?

На минулому тижні у кабінеті голови Світловодської районної державної адміністрації Сергія Твердовського відбулося засідання колегії районної державної адміністрації, де обговорили стан готовності закладів освіти до роботи в осінньо-зимовий період 2018/2019 років, підвели підсумки роботи зі зверненнями громадян у січні-червні 2018 року та проаналізували стан виконавської дисципліни у Світловодській районній державній адміністрації за перше півріччя цього року. В роботі колегії взяв участь голова районної ради Роман Домбровський.

Запрошуючи до слова начальника відділу освіти, молоді та спорту РДА Сергія Скопича, голова районної державної адміністрації Сергій Твердовський запропонував йому прозвітувати і про ті заходи, які були здійснені в закладах освіти щодо протипожежної безпеки, проаналізувати стан забезпечення учасників навчально-виховного процесу питною водою та організації харчування. Виступаючи перед присутніми, Сергій Скопич, зокрема, зазначив, що на виконання розпорядження голови районної державної адміністрації від 31 травня 2018 року №175-р -р «Про підсумки роботи господарського комплексу району в осінньо-зимовий період 2017/2018 року та заходи щодо підготовки до нового опалювального сезону 2018/2019 року» та з метою якісної і своєчасної підготовки навчальних закладів району до роботи у новому навчальному році проведені поточні ремонти приміщень шкіл та дошкільних навчальних закладів за рахунок спонсорських коштів: пофарбовано підлогу, стіни, здійснено власними силами шкіл ремонти шкільних парт; замінили вікна на енергозберігаючі у Миронівській школі І-ІІ ст. на суму 100 тис. грн. за рахунок коштів Миронівської сільської ради; всі освітні заклади району забезпечені первинними засобами пожежогасіння, скрізь облаштовано внутрішні вбиральні. Навчальні заклади оснащені засобами обліку споживання води, природного газу та теплової енергії.

У першому півріччі цього року розпочали свою роботу дошкільні відділення Великоскельовського і Захарівського навчально-виховних комплексів Павлівського та Глинсь­кого НВО.

Також у цьому році виготовлено проектно-кошторисну документацію та отримано комплексний експертний висновок на ремонт покрівлі даху спортивної зали Озерського НВК. Даний проект зареєстровано на Он-лайн платформі Державного фонду регіонального розвитку 15.02.2018 року, тож у новому фінансовому році є сподівання на те, що у співфінасуванні із районного та сільського бюджетів розпочнеться ремонт даного об’єкту.

Також вже виготовлено проектно-кошторисну документацію на реконструкцію частини приміщення Іванівської школи І-ІІ ст. під навчально-виховний комплекс.

Відділ освіти, молоді та спорту РДА уклав договір на поставку тепла у заклади освіти району. Наразі створено комісію по опломбуванню та перевірці теплових лічильників.

Щодо заходів протипожежної безпеки, то, як повідомив Сергій Скопич, дійсно, у деяких закладах освіти є певні проблеми, але вони будуть вирішені згідно з погодженим з ДСНС планом-графіком вказаних заходів. Нині всі освітні заклади району, у тому числі і дошкільні, працюють у звичному режимі.

Сергій Анатолійович також повідомив, що вже укладені договори на поставку харчових продуктів для організації якісного харчування школярів в період навчального року.

На сьогодні відділ освіти, молоді та спорту РДА проводить заходи, спрямовані на забезпечення навчальних закладів освіти якісною питною водою.

Під час обговорення доповіді голова районної державної адміністрації Сергій Твердовський наголосив, що за забезпечення роботи навчально-освітніх закладів несуть відповідальність безпосередньо керівники навчально-виховних об’єднань, тому контроль з їхнього боку має бути постійним.

– Саме керівники навчально-виховних закладів мають здійснювати контроль надання освітніх послуг, а це не лише організація навчально-виховного процесу, а й теплопостачання, забезпечення продуктами харчування тощо. Основна мета освітнього закладу – забезпечити учням такий рівень знань, аби вони змогли реалізувати свої бажання в майбутньому, коли постане питання вступу до вищого навчального закладу. А це робота комплексна, – на завершення розгляду цього питання наголосив Сергій Твердовський.

Заслухали члени колегії й інші два питання порядку денного і прийняли відповідні рішення.

Світлана Калугіна.

Поширити
"Вісті Світловодщини"