Чи отримають учасники АТО 50 квартир під власне житло?

221

14 лютого до голови Світловодської районної державної адміністрації Сергія Твердовського та голови районної ради Романа Домбровського звернулися громадські активістки Людмила Павловська та Тетяна Шевчук зі зверненням.

Текст звернення до Сергія Твердовського наводиться без змін:

«Ми, представники громадськості, члени територіальної громади м. Світловодська, змушені звернутися до Вас з питанням, яке протягом тривалого часу не вирішується місцевою владою, а саме:

У центрі міста Світловодська за адресою вул. Героїв України, 94а розташований колишній гуртожиток, який знаходиться в комунальній власності територіальної громади міста та перебуває у жахливому санітарно-технічному стані. Протягом тривалого часу ця будівля руйнується, розкрадається, перетворюється на притулок бродячих собак, безхатченків, наркоманів, громадський туалет.

Раніше у цьому гуртожитку проживали сім’ї, будинок знаходився у задовільному санітарно-технічному стані. Зараз санітарний стан будівлі з її «мешканцями» стає небезпечним для жителів міста, оскільки бродячі собаки почали нападати на людей, є випадки сказу. Цей розсадник інфекції в центрі міста є небезпечним для людей і в подальшому може стати збудником численних інфекційних хвороб.

Враховуючи той факт, що в нашому регіоні протягом 2017-2018 років відбувалися спалахи АЧС та випадки сказу бродячих тварин, влітку у цьому розсаднику можливо очікувати спалаху інфекції і серед населення.

І це відбувається в той час, коли проблема учасників та ветеранів АТО, які потребують поліпшення житлових умов не вирішується.

Вважаємо, що такому «ефективному управлінню майном комунальної власності», яке призвело до розкрадання, руйнації та перетворення комунального гуртожитку в громадський туалет у центрі міста, мають дати оцінку правоохоронні органи.

Прикро, що все це відбувається в державі, де іде війна, де воїни та ветерани АТО потребують захисту держави у наданні їм доступного житла.

Враховуючи викладене вище, просимо Вашого сприяння у вирішенні питання щодо виділення коштів на проектування та реконструкцію зазначеної будівлі під житло для учасників і ветеранів АТО та вимушених переселенців, які потребують поліпшення житлових умов та перебувають на квартирному обліку у виконкомі Світловодської міської ради за місцем проживання за рахунок державних цільових програм».

У відповідь на це звернення, за поданням голови райдержадміністрації на двадцять восьмій сесії районної ради сьомого скликання депутати прийняли рішення №336 від 5.03.2018 року, «Про схвалення проекту договору «Про співробітництво між Світловодською районною державною адміністрацією, Світловодською районною радою та Світловодською міською радою у формі реалізації спільних проектів», в якому постановила звернутися до Світловодської міської ради з ініціативою реалізації спільних проектів по виготовленню проектно-кошторисної документації з реконструкції гуртожитку по вул. Героїв України, 94а у м. Світловодськ під п’ятиповерховий житловий будинок; схвалити проект Договору «Про співробітництво між Світловодською районною радою, Світловодською районною державною адміністрацією та Світловодською міською радою у формі реалізації спільних проектів» про дольову участь у спільному фінансуванні робі по виготовленню проектно-кошторисної документації з реконструкції вищезазначеного гуртожитку під п’ятиповерховий житловий будинок.

Це рішення та проект Договору було направлено до Світловодської міської ради – у 50 сімей учасників АТО з’явилася надія отримати власне житло.

Але 10 квітня цього року на ім’я голови районної ради Романа Домбровського надійшло письмове повідомлення, підписане міським головою Валентином Козярчуком, в якому йшлося про те, що на розгляд сорок дев’ятої сесії Світловодської міської ради, яка відбулася 20 лютого 2018 року, виносився проект рішення про схвалення Договору «Про співробітницт­во між Світловодською районною радою, Світловодською районною державною адміністрацією та Світловодською міською радою у формі реалізації спільних проектів» про дольову участь у спільному фінансуванні робіт по виготовленню проектно-кошторисної документації з реконструкції гуртожитку по вул. Героїв України, 94а в м. Світловодськ Кіровоградської області під п’ятиповерховий житловий будинок. Вищезазначений проект рішення не набрав достатню кількість голосів. Тож до сьогодні питання забезпечення житлом учасників АТО в Світловодську не зрушилося з мертвої точки.

З цього приводу в засобах масової інформації було кілька роз’яснень, але ж головне не балачки, а дії. А дій не відбувається ніяких. Аби дізнатися про подальшу долю вказаного гуртожитку а головне – що треба зробити, аби наші захисники, які відстоювали суверенітет України на її східних рубежах, все ж отримали квартири адже вказаний гуртожиток знаходиться у комунальній власності м. Світловодськ і вже впродовж кількох років пустує і руйнується, «Вісті Світловодщини» звернулася до голови Світловодської райдержадміністрації Сергія Твердовського.

– Якщо представники влади м. Світловодська вважають, що Договір про співробітництво, про яке йдеться у рішенні районної ради лише формальність і ніяких конкретних справ з боку районної влади не буде, то вони помиляються. Вирішення проблем учасників АТО не може бути засобом для піару. Ми дійсно сьогодні готові виділити кошти в сумі 200 тис. грн. з метою співфінасування розроблення про­ектно-кошторисної документації для реконструкції вказаного гуртожитку під житло нашим захисникам. Цю ідею одноголосно підтримали депутати районної ради, які належать до різних політичних сил. Нас об’єднало спільне бажання дійсно поліпшити житлові умови учасників антитерористичної операції, бо ж вони, у переважній більшості, вихідці із району, їхні батьки живуть у сільській місцевості – це наші люди, бо ж місто і район розділити практично не можливо, – говорить Сергій Твердовський. – Більше того, до цього проекту готова долучитися і обласна державна адміністрація. Треба чітко розуміти: аби отримати кошти із державного бюджету на реалізацію будь-якого проекту, слід, перш за все, мати на нього проектно-кошторисну документацію. Це перший крок, аби розпочати роботу. Саме тому районна влада взяла на себе зобов’язання виділити кошти на виготовлення проектно-кошторисної документації, щоб забезпечити виконання цього першого кроку і дати можливість внести вказаний проект до переліку об’єктів, які можуть фінансуватися з фонду соціально-економічного розвитку відповідної території і після цього Кабінет міністрів України приймає рішення про його фінансування із державного бюджету. Реконструкція вказаного гуртожитку під житловий будинок – це дороговартісний проект, на реалізацію якого потрібно мільйони. Ні міський, ні районний бюджет не в змозі буде самотужки його профінансувати. Єдиний вихід, який існує – залучити кошти державного бюджету. І це, на сьогодні, реально зробити. Але маємо те, що міська влада не підтримала ініціативу представників своєї громади та районної влади, тож наші учасники АТО і надалі залишатимуться без житла. Принаймні, на сьогодні ситуація склалася саме така.

– У цьому будинку мали б отримати квартири лише учасники АТО, які проживають в місті Світловодськ?, – запитую у керівника району.

– Голова районної державної адміністрації – це, перш за все, представник державної влади на конкретній території. Саме тому, коли до мене звернулися жителі Світловодська із зазначеним питанням, я підтримав їхню ініціативу, бо для мене особисто немає учасників АТО, які проживають в селі чи в місті. Вони всі наші, бо захищали нашу Україну. Тому ми маємо дбати про них незалежно від місця проживання. Дослідивши це питання, з’ясувалося, що на території міста району є сім’ї учасників АТО, які потребують поліпшення житлових умов. Щодо Світловодського району, то у минулому році ми виділили кошти в розмірі 100 тисяч на відшкодування придбання житла учаснику АТО Анатолію Бондаренку, який проживає у с. Подорожнє. Поліпшення житлових умов у Світловодському районі потребують ще 5 сімей наших захисників.

– Ви зверталися до голови ОДА Сергія Кузьменка з ініціативою взяти реконструкцію гуртожитку під контроль області, аби довести цей проект до логічного завершення. Як відреагувала обласна влада на Вашу пропозицію?

– Так, я повідомив голові обласної державної адміністрації Сергію Анатолійовичу Кузьменку про бажання районної влади виділити з районного бюджету кошти на виготовлення проектно-кошторисної документації з метою реалізації спільного з містом проекту. Ця ідея його дуже зацікавила. Сергій Анатолійович порадив депутатам районної ради прийняти необхідні рішення, звернутися до міської ради з пропозицією про співпрацю, перераховувати кошти з метою щонайшвидшого виготовлення проектно-кошторисної документації. Коли необхідна документація буде виготовлена, можна домагатися державного фінансування. Голова Кіровоградської ОДА висловив впевненість, що депутати обласної ради підтримано співфінансування проекту та включать реконструкцію гуртожитку до програми соціально-економічного розвитку області. Я також звернувся до народного депутата України Олеся Довгого з проханням підтримати цей проект і посприяти виділенню коштів на його реалізацію на державному рівні. Він також підтримав цю ініціативу. Шкода, що у вирішення цього питання втрутилася політика. Районна рада, до складу якої входять представники семи політичних сил, одноголосно схвалила проект договору «Про співробітництво між Світловодською районною радою, Світловодською районною державною адміністрацією та Світловодською міською радою у формі реалізації спільних проектів», а депутати міської ради — не підтримали, про що листом повідомив голову районної ради Романа Домбровського міський голова Валентин Козярчук. І про подальші дії щодо забезпечення житлом учасників АТО у зазначеному листі не йдеться. А головне – громада міста може втратити шанс на отримання багатомільйонної інвестиції і перетворити занедбаний гуртожиток на житловий будинок. Районна влада у своїх намірах одностайна, ми не відкликаємо свою пропозицію і готові виділити 200 тис. грн. на виготовлення проектно-кошторисної документації за умови підписання Договору про співробітництво, щоб мати законні підстави для перерахування цих коштів. Це дасть змогу міській владі у найближчий час виготовити необхідну документацію. А далі долю цього питання вирішуватимуть посадовці, які пообіцяли свою підтримку і, до слова сказати, ще жодного разу не підвели. Вартість проекту – до 500 тис. грн, а його кошторисна вартість — до 20 млн. грн. І місто може отримати цю інвестицію. Я переконаний, що, за умови тісної співпраці міської, районної, обласної влади за підтримки народного депутата України, ми змогли б домогтися фінансування цього проекту на державному рівні. Тому закликаю міських депутатів, Світловодського міського голову ще раз зважити всі переваги цього проекту і прийняти необхідне рішення для його реалізації, – на завершення сказав Сергій Твердовський.

Розмову записала Світлана Калугіна.

Поширити
"Вісті Світловодщини"