Чи потрібні нам відремонтовані дороги?

Стан доріг – це одне із найболючіших питань, яке турбує абсолютно усіх жителів України. Світловодщина не є винятком. Тому кожен кілометр відремонтованого дорожнього покриття ми сприймаємо з особливим піднесенням і надією, що ця робота буде продовжуватися і надалі.

Лише у минулому році ми отримали відремонтовану дорогу державного значення (вул. Єгорова) загальною вартістю понад 48 млн. грн. У планах на 2019 рік Світловодськ знову в переліку тих територій, де планують проводити ремонтні роботи, цього разу – дорожнього покриття Кременчуцької греблі (від шлюзу до переїзду на смт. Власівка).

Про це розповідає перший заступник голови обласної державної адміністрації Сергій Коваленко.

– Аби забезпечити безпеку дорожнього руху та попередити виникнення надзвичайної події у районі Кременчуцької ГЕС, Управління Служби безпеки України в Кіровоградській області неодноразово повідомляло обласну державну адміністрацію про гостру необхідність ремонту дорожнього покриття Кременчуцької греблі (від шлюзу до переїзду на смт. Власівка). З огляду на це, об’єкт “Капітальний ремонт дорожнього покриття Кременчуцької греблі (від шлюзу до переїзду на смт Власівка) у м. Світловодськ Кіровоградської області” на суму 14,0 млн.грн. внесено до Переліку об’єктів будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах області на 2019 рік. Даний Перелік, як цього вимагає чинне законодавство України, був узгоджений обласною робочою групою з відбору і формування Переліку дорожніх об’єктів, Державним агентством автомобільних доріг України, Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету та затверджено розпорядженням голови облдержадміністрації від 26 квітня 2019 року № 687-р. Роботи з капітального ремонту дорожнього покриття вказаної ділянки дороги будуть фінансуватися за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у поточному році, – сказав він.

Все, здавалося б, узгоджено, погоджено, можна починати працювати, та донині не відома позиція щодо цього ремонту власника вказаної дороги – Світловодської міської ради. За попередньою інформацією, це питання планують розглянути 12 липня на позачерговій сесії міської ради, оскільки 3 липня міський голова підписав розпорядження «Про зупинення рішення Світловодської міської ради «Про визначення замовника робіт від 02.07.2019р.».

– Рішення депутатів щодо цього питання було позитивним, та має відбутися ще одна сесія Світловодської міської ради, на якій питання капітального ремонту дорожнього покриття Кременчуцької греблі розглядатиметься повторно. Я планую особисто бути присутнім на цьому засіданні – керівництво області має чітко розуміти позицію власників дороги. Інакше неможна. Це як у господаря вдома – ніхто не може, не має права щось робити у будинку, не отримавши на це згоди власника будинку. Облдержадміністрація має планувати подальші дії, ми не можемо розкидатися мільйонами гривень в той час, коли на території області є куди їх витратити. Нещодавня негода наробила лиха і на Кіровоградщині. Так до переліку об’єктів нашої області, на ремонт яких необхідні близько 14 млн.грн., додалося ще два: на початку червня через зливи в Устинівському районі зруйновано міст, а у Бобринецькому районі – зруйновано дамбу. Тож якщо Світловодська міська рада не дасть згоди на проведення ремонту дорожнього покриття Кременчуцької греблі, то у нас ще є час перерозподілити кошти і направити їх на Устинівський та Бобринецький райони. Чи буде у цьому році відремонтовано дорожнє покриття греблі Кременчуцької ГЕС, залежить від рішення Світловодської міської ради, – наголосив Сергій Коваленко.