Читай, я буду слухати!

З початком літа Світловодські районні бібліотеки охоче долучилися до обласної акції «Читай, я буду слухати!» Кожен новий захід акції відбувається у формі цікавого і змістовного сторі-тайму. Акція прийшлася до душі не лише бібліотекарям, але й сільській малечі. Крім бібліотекарів у акції беруть участь вчителі, вихователі і батьки, яким не байдуже відродження традицій родинного читання, які розуміють, що до світу книги дитину слід долучати змалку.

581

На гостину до Золотарівської бібліотеки запросила бібліотекар Наталія Карпова. В акції радо взяла участь читачка бібліотеки, вихователь, а ще просто бабуся Валентина Кондрашова, яка читала дітворі книгу Грицька Бойка «Билиці діда Гриця». Йдучи на захід маленькі читачі прихопили із собою іграшки. Третьокласник Іван Мартиненко прийшов із грою «Гладіатори», другокласниця Аліна Криворучко представила свою улюблену гру «Мій маленький поні», а дошкільниця Аріна Кондрашова прихопила улюблені іграшки з мультику «Щенячий патруль». Після читання дошкільнята Олексій Явтенко та Олександра Шабовта і учні 2 класу Родіон Явтенко, Кирил Спиридонов, Ангеліна Фещенко та третьокласниця Олеся Привалова ділилися історіями про пригоди, які сталися з ними влітку.

Не менш цікавий сторі-тайм «Всесвіт вчить людей розважливості і мудрості» відбувся у Захарівській біб­ліотеці.

Бібліотекар Віта Гарбуз обрала книгу Юлії Чайки «Син Сонця», у якій розмалювала навколишній світ яскравими барвами казкової таємничості. Тут природа розкриває секрети свого буття, а старий Всесвіт вчить людей розважливості і мудрості. Бібліотекар також презентувала ще одну книгу поетеси-землячки з Кропивницького Антоніни Царук «Як Петрик стежину пас».

До 105-річчя від дня народження українського поета Андрія Малишка бібліотекарі Ольга Челнакова та Наталія Карпова підготували літературно-музичний захід, присвячений віршам поета, які стали піснями. За своє життя поет видав майже 40 збірок. Але найголовніше, мабуть те, що в українську літературу він увійшов як поет-пісняр, бо пісні на його вірші вже давно стали народними. Поет співпрацював із багатьма композиторами, але особливо плідно з Платоном Майбородою, з яким вони створили понад 30 пісень. Активними були школярі Владислав Шулімов, Іван Мартиненко, Олеся Бондаревська, Анна Новікова, Сара Кім, Аліна Криворучко, Анастасія Ларіна та Єва Русанова, Тімур Щукін, Ангеліна Бірюкова, Лілія Пак, Олексій Явтенко та дошкільник Арсен Жуков.

Читання вголос у Микільській бібліотеці також присвячували й іншим письменникам-ювілярам, нашим землякам Панасу Висікану та Юрію Яновському. Біб­ліотекар завітала у прийомну родину Віктора Ткаченка, де познайомила дітей із творами цих авторів, їхніми життєвими історіями. Під час Другої світової війни Панас Висікан було тяжко поранено перебував у концтаборі в Німеччині. Юрій Яновський був війсь­ковим кореспондентом. З 1982 року присуджується премія імені Юрія Яновського за кращі новелістичні твори. Також гумористичні оповідання Панаса Висікана та патріотичні оповідання Юрія Яновського читали старші діти Андрій та Анастасія Мілаки і вихователька Валентина Кондрашова для наймолодших – Каріни Македон та Дениса Мілака. В гості також завітав однокласник Дениса Руслан Ляшенко. Після читання вголос відбулося обговорення прочитаного. Цього дня до Микільської бібліотеки записалась Каріна Македон.

Найактивнішу участь в акції взяли бібліотекарі Микільської сільської ради: Ольга Челнакова та Наталія Карпова, бібліотекар Григорівської бібліотеки Марина Куліш та бібліотекар із Захарівки Віта Гарбуз, які впроваджували у свої заходи інноваційні форми роботи.

Бібліотечна акція «Читай, я буду слухати!» також пройшла у бібліотеках Великої Скельової (Надія Скринько), Великої Андрусівки (Марія Склярова), Глинська (Тетяна Стецунова), Федірок (Світлана Джулай), Павлівки (Марина Леоненко), Подорожнього (Анна Якименко), Нагірного (Валентина Стеценко) та Озер (Віта Мельник).

Хочу подякувати своїм сільським колегам за проведену плідну роботу з дітьми.

Бібліотекарі не просто беруть участь в акції, читаючи книги дітям – вони докладають багато зусиль на підвищення суспільного значення і ролі бібліотек у піднятті престижу книги, відродження традицій родинного читання і читання змалку. Популяризують крає­знавчі фонди своїх бібліотек та презентують нові дитячі твори сучасних українських авторів, які отримують з районної бібліотеки.

Тетяна Гуріна, бібліотекар 1 категорії районної бібліотеки.