«Читай, я буду слухати!» Підсумки

  838
  Микільське Золотарівка

  Микільське Золотарівка

  Підсумовуючи обласну біб­ліо­течну акцію «Читай, я буду слухати!» можна зазначити, що колеги з сільських бібліотек докладали максимум зусиль та інноваційних підходів для її проведення. У бібліотеках Микільського, Озер, Золотарівки, Глинська, Подорожнього, Федірок, Великої Андрусівки, Павлівки протягом останнього місяця відбулися цікаві заходи у форматі сторі-тайм.

  Учні 1-4 класу дитячого пришкільного табору села Подорожнє разом із вчителями Лідією Розпасієнко, Ольгою Литвиненко та Юлією Рєхіною завітали до бібліотеки на розважальну програму. На заході вони почули не тільки казки українського дитячого письменника Василя Чухліба, а й розповідь про самого автора, познайомилися з казками молодої авторки Юлії Чайки, брали участь у грі з лялькою Буратіно. Потім переглядали мультики, хором відповідали на відео-загадки дядечка Мурашника та змагалися між собою на знання лічилок, за що організатори пригостили їх цукерками. Захід відбувся за ініціативи районної бібліотеки у тісній співпраці з сільською бібліотекою.

  Глинський бібліотекар Тетяна Стецунова разом зі своєю найактивнішою читачкою Анею Рибаковою завітали до вихованців сільського дитячого садочка, де прочитали для них казку Братів Грімм «Червона шапочка». Читання супроводжувалося демонстрацією паперових саморобок до казки, які виготовили Анастасія Опря та Аня Рибакова. Наступного дня з учасниками гуртка «Ерудит» провели читання-вікторину веселих лісових пригод книжок Всеволода Нестайка. Активно відповідали на її питання Анна Рибакова та Анна Березіна, Анастасія Опря, Анастасія Обертас і Олена Лавришина.
  Бібліотекар з Павлівки Марина Леоненко до проведення читань залучила соціального працівника районного територіально центру О. Оксенюк. Бібліотекар розповідала школярам про українську авторку Тетяну Майданович та помічниць Людмилу Хитровську, Світлану та Вікторію Мізяк, і художницю Іванну Хомчак.

  Група вихованців дитячого садочка Озерського НВК переглядали у бібліотеці мультики, слухали казки українського письменника Юрія Винничука та пригадували героїв мультфільмів. А казку «Метелик вивчає життя» у Федірківській бібліотеці малечі читала бабуся одного з вихованців – Надія Борисівна Панішко. На завершення читань діти малювали цього метелика таким, яким вони його уявляють.

  Цікаву розповідь про автора книги«Татова книжка» Павла Чорного підготувала для школяриків 1-4 класу та дошкільнят бібліотекар села Золотарівка Наталія Карпова. Вона наголосила, що ця книга – щира поетична розмова батька з сином про найголовніші життєві цінності справжнього чоловіка, де ключові етичні поняття, розкриті мовою мудрих діалогів і казкових метафор. Діти обговорювали значення слів «Батьківщина», «патріот», «родина», «рідна мова», «рідний край». Підвели підсумки прочитаного та закріпили їх малюнками «Краю мій рідний – моє село».

  Бібліотекар з Микільського Ольга Челнакова запросила молодших школярів дитячого при­шкільного літнього табору «Дружба» на читання під відкритим небом «Казковий світ природи». Учні 3-4 класу почули цікаві казки з життя пташок, рослин, тварин. Їх авторами були діти, які надсилали свої роботи до редакції дитячої газети «Казковий вечір». Головний редактор цього видання Людмила Суворова за сюжетами малих письменників написала казки, які читали на заході. Під час читань третьокласники Карина Михайленко,Олександра Найденко,Сара Кім, Антон Кірєєв та четверокласники Андрій Карпов, Анастасія Дробязко, Сердар Акієв, Владислав Білий, Данило Гончар, Денис Мілак, Дар’я Онисієва та Олександра Пак разом зі своїм вчителем Людмилою Шмаковою, активно обговорювали прочитане.

  Акція «Читай, я буду слухати» пройшла і у Великоандрусівській бібліотеці. Бібліотекар Марія Склярова запросила дітлахів до Храму Книги, де діти ділилися враженнями від нещодавно прочитаних книг, брали участь у конкурсах, складали вірші, казки, відгадували прислів’я про книги. На завершення бібліотекар прочитала книгу «Україна – незалежна держава», яка спонукала школярів до вивчення української символіки.

  Тетяна Гуріна, бібліотекар районної бібліотеки.