Читайте, адже з книгою можливо все!

Свято книги, яке за традицією вкотре проводиться на весняних канікулах, виділяється з-поміж інших особливим колоритом.
Для школярів 3-4 класу санаторної школи-інтернату №2 у районній бібліотеці влаштували літературний захід «Диво-мандрівка до країни Читалії». Вихованців закладу познайомили з дитячими книжками сучасних українських авторів Юрія Винничука, Івана Андрусяка, Сашка Дерманського, Сергія Гридіна, юної авторки Соломії Караєвої. Крім цього, учням запропонували переглянули виставку книг відомих українських письменників Всеволода Нестайка, Валерія Герланця, Тетяни Майданович, Олександра Виженка, Григора Тютюнника. Дітлахи витягували конверти з питаннями, жваво їх розгадували, складали пазли назв книжок тощо. А ще діти почули цікаві відомості з життя автора багатьох дитячих книжок та цьогорічної книги-ювілярки «В країні Сонячних зайчиків» Всеволода Нестайка. Працівники бібліотеки пригостили малечу цукерками, а найактивнішим учням 3-го та 4 класу подарували книжки.
Весело й цікаво цими днями заворожували бібліотекарі району своїх користувачів різноманітними конкурсами, літературними іграми та забавами. Захарівські семикласники мандрували зупинками шоу-вікторини «Подорож до країни мудрої книги». На кожній зупинці на учнів чекали всілякі завдання, де вони створювали імпровізовану книжкову квітку з приказок та прислів’їв, читали тематичні вірші, вгадували героїв з українських та зарубіжних літературних казок та багато іншого. На літературній зупинці юним учасникам заходу запропонували переглянути книги, у яких були заховані різноманітні літературні питання. Активно проявили свої літературні знання та кмітливість Олександра Білик, Оксана Шаповал та Мирослава Хомецька. Учні старших класів були учасниками виставки-презентації книги «Це зробила вона». Ця книга є новим відкриттям, оскільки розповідає про жінок, які могли досягнути неперевершених результатів, здійснити проривні зміни, зробити значні внески в науку, культуру, економіку та громадське життя. А головне, що це книга про жінок, які повірили в себе, в свою силу, життєву місію.
Бібліотекар з Великої Скельової запросила учнів 7-9 класу на літературну тусівку «Я люблю читати». На заході школярі почули розповіді Леоніли Богошури та Софії Ломської про конкурс «Книгоманія-2019». Також учні взяли участь у літературному читанні «Наука доброти», який присвятили 100-річчю від народження поета-земляка Віктора Соколова. Про творчий шлях та віршовані рядки поета учні почули від працівників бібліотек Надії Скринько та Людмили Швець. А, кращими гравцями турніру «Казковий віночок» серед початківців 3-4 класу, стали Артем Швець і Поліна Мусієнко.
З учнями 2-3 класу бібліотекарі Микільської сільської ради Ольга Челнакова та Наталія Карпова провели меридіан доброти «Я вірю в силу доброти». Бібліотекарі прочитали та обговорили з користувачами оповідання видатного українського педагога та письменника В. Сухомлинського «Добре слово». Також згадали прислів’я і приказки про доброту. Другокласники Ліля Пак, Олексій Явтенко, Ангеліна Бірюкова, Тимур Щукин та третьокласники Іван Гуржій, Нікіта Січовий, Єлисей Попович, Гліб Курочкін, Данііл Кім, Йакоб Болквадзе, Віка Іванишина, Настя Ларіна під мелодію пісні «Якщо добрий ти» об’єдналися в коло доброти.
Наступний день об’єднав учнів 2, 4, 6, 8, 9 класу на відео-зустрічі з письменником-казкарем, нашим земляком Юрієм Олешею. Бібліотекарі подякували за співпрацю вчителям ліцею «Надія»: Людмилі Зоріній, Людмилі Шмаковій, Ганні Кудіновій та Таїсії Ануріній.
Відео-біографію Юрія Олеші запропонували у Золотарівській бібліотеці. Крім почутих цікавих фактів з життя письменника діти переглянули мультик «Три товстуни». Завершився тиждень у бібліотеці заходом «З книгою жити – з добром дружити», який провели з учнями 5-9 класів.
В рамках тижня дитячої книги маленькі читачі Глинської бібліотеки під час весняних канікул кожного дня ставали учасниками різних цікавих заходів. Так, у конкурсі малюнків «Барви дитячої книги» з восьми учасників перше місце отримала Анна Рибакова, друге – Анна Березіна, третє розділили між собою Єлизавета Шараєва та Анастасія Опря. Змістовно відбулася дитяча лотерея «Міняю вірш на подарунок», де учасники читали улюблені поетичні твори та отримували від бібліотекаря сувеніри. Найкращими декламаторами стали Станіслав Кошеленко, Анна Березіна та Анна Рибакова. У конкурсній грі «Книги запрошують у подорож» взяли участь дві команди юних ерудитів та юних поліглотів. Перемогу здобули юні ерудити, капітаном команди якої була Анна Рибакова. 6 квітня у бібліотеці пройшов День нової книги. До уваги юних читачів презентували виставку «Бажаєш бути успішним – читай», на якій були представлені книги українських видавництв.
Бібліотекар з Озер Наталія Харитонович представила виставку дитячих малюнків під назвою «Подорож в чарівну казку». Кожен з учасників цієї виставки отримав заохочувальну винагороду, а сама виставка ще довгий час прикрашала дитячий куточок у бібліотеці.
Годину спілкування «У світі українських казок» для першокласників провела бібліотекар Оксана Оксенюк, завітавши до Павлівського НВК. Діти із задоволенням брали участь у конкурсних завданнях. Кращою серед учасників була Анастасія Кривенко, яка здобула звання кращого знавця казок та отримала диплом переможця. За творами відомих авторів світової літератури для учнів 5 класу відбувся літературний брейн-ринг «Казковими стежками – кмітливі та допитливі». У приміщенні сільської бібліотеки гуртківців «Смайлика» познайомили з цьогорічними книгами-ювілярами.
Сподіваємось, що Тиждень дитячого читання 2019 року ще раз нагадає дітям про велику роль книги у житті дітей, надовго залишить у їхніх душах відчуття свята та радості від спілкування з книгою.
Світловодська районна бібліотека.

Поширити
"Вісті Світловодщини"