День села у Федірках – свято великої родини

У Федірках День села відзначають гуртом, як єдина родина, радіючи успіхам та досягненням своїх сусідів, односельців. Цього року свято відбулося 12 жовтня.
Святкування, традиційно, розпочалося ярмарком, який підготували вчителі, учні Федірківського НВК зі своїми батьками. Чого тут тільки не було: і випічка, і різноманітні напої, цукерки домашнього приготування а також овочі та фрукти, вирощені на присадибних ділянках. А умілі куховари Світлана Клімова, Микола Клімов, Оксана Сідельніченко, Ольга Колесник та інші, тим часом, готували смачну кашу та шашлики, щоб пригостити усіх жителів села.
Поярмаркувавши, федір­чани зібралися у сільському Будинку культури. Ведучі Микола Хоменко і Катерина Панішко щирими словами привітали гостей та вручили сільському голові Володимиру Джулаю запашний коровай – символ достатку та миру.
– Дорогі земляки, гості нашого села! Дозвольте мені від імені виконкому сільської ради привітати всіх вас зі святом – Днем народження нашого села. Його історія сягає сивої давнини – ХVII століття. Та цю славну історію творили жителі нашого села, у тому числі і всі ми. Багато наших земляків (дехто з них зараз знаходиться в цій залі) у 60-ті роки розбудовували рідні Федірки, і село розквітало, ставало з кожним роком все красивіше. А сьогодні я вам бажаю щастя, здоров’я і мирного неба.
До вітань також приєднуються голова агрофірми «Федірки» Любов Замкова, керівник ТОВ «Ющенко» Юрій Ющенко та інші. Тож зі святом вас, дорогі односельці!, – звертаючись до присутніх, сказав Володимир Джулай.
Після привітання усі присутні переглянули відеокліп – з великого екрану своїх бабусь і дідусів, батьків, усіх жителів Федірок вітало молоде покоління – школярі та вихованці ДНЗ.
Вітали жителів села і гості – представники районного керівництва та колективу редакції газети «Вісті Світловодщини». Заступник голови районної ради Олексій Шаповал, зокрема, зачитав віршоване привітання власного авторства.
Та, звичайно, найочікуванішими і найдорожчими були привітання, які звучали з вуст наймолодших – вихованців дитячого садочку, адже це – майбутнє села, його гордість і надія.
Катерина Панішко, звертаючись до присутніх, зазначила, що імена п’яти жителів Федірок золотими літерами вписані в історію Світловодщини – у різні роки вони були занесені до Книги Пошани Світловодського району. Це Поліна Прокопівна Козіна, Емілія Михайлівна Скоренцова, Микола Ілліч Хоменко, Іван Гнатович Шеляшко, Іван Михайлович Головко та Марія Павлівна Коновалова. Для них та для всіх присутніх пісню подарували гості із сусіднього села Глинськ – вокальний гурт «Криниченька».
Кілька років поспіль у Федірках вітають одну і ту ж людину – найстаршу жительку села Поліну Прокопівну Козіну. Її життя було непростим, та, попри все, вона зберегла душевну доброту, щирість, гостре почуття гумору. Поліна Прокопівна через свій вік та слабке здоров’я, не змогла прийти на свято, але всі жителі Федірок вітали її гучними оплесками, а від сільської ради їй вручили подарунок. Вокальний гурт «Калина» подарував Поліні Прокопівні гарну пісню.
Усім присутнім Микола Хоменко сповістив гарну звістку: протягом 2019 року у Федірках народилося двоє діток – Ілля Заєць та Анна Яковенко. Саме Аня Яковенко є наймолодшою жителькою села. Отримати подарунки від сільської ради на сцену піднялися татусі малят. Вітання для усіх батьків – весела пісня і танок – були від учнів молодших класів.
До складу Федірківської сільської ради входять два села – Федірки і Сніжково. Це гарні села, та головною їх окрасою є люди, які там проживають. Вони скромні і працьовиті, не звиклі до слави, та їх щоденна праця, життя – то джерело людської мудрості і самовідданості. У день народження Федірок теплі слова звучали саме на їхню адресу.
У Федірках проживає багато людей, які відзначили чи будуть відзначати свої ювілейні дні народження. Перш за все, ведучі привітали найстарших ювілярів – у цьому році 85-тиріччя відзначили Михайло Іванович Коновалов; 80-тиріччя – Міла Михайлівна Скоренцова, Валентина Никифорівна Скоренцова, Микола Бо­рисович Юдов, Ксенія Свиридівна Дуда; із 70-тиріччям привітали Любов Василівну Обушко, Марію Семенівну Подвиженко та Ганну Іванівну Солодовнікову; із 60-тиріччям – Наталію Григорівну Хоменко, Олександра Григоровича Скорохода; із 55-тиріччям – Анатолій Скоренцов, Наталію Немазану, Петра Брехунцова, Світлану Джулай, Віктора Коновалова, Наталію Білу, Марію Апрод; із 50-тиріччям – Анатолія Шевченка, Надію Лопатіну; із 45-тиріччям – Ольгу Колесник, Володимира Білого, Наталію Подвиженко; із 40-каріччям – Івана Панішка, Юлію Залю­бовську, Олексія Сідого та Сергія Гереша. Усім ювілярам вручили подарунки і привітали гарними віршованими словами і піснями.
Анжела Садовнича продекламувала вірш власного авторства, який вона присвятила своїй мамі – Юлії Залюбовсь­кій.
Цей вірш палкий я хочу присвятити
Найкращій, найріднішій жінці на землі.
Її ніколи не осмілюсь засмутити,
Бо здатна вона своїм серцем всю планету освітити.
Вогонь душі її не згасне в споконвічній млі.
Матусю, ти для мене, ніби, світле, ясне небо,
В котрому вільно розправляю свої крила я.
Мені в житті нічого більшого не треба,
Лиш тільки б ти була щаслива, матінко моя.
У цілому світі, великому світі
Не знайдеш подоби тобі, не знайдеш.
Ти є наймиліша всіх квітів суцвіття,
Як тільки покличу – на поміч прийдеш.
Я вдячна тобі за недоспані ночі,
За тлінні хвилини і смутку, й жалю.
І дивлячись тобі прямісінько в очі,
Скажу без вагання: «Тебе я люблю»!
З нагоди відзначення 35-тиріччя линули вітання до Олександра Кравцова, Сергія Подвиженка, Володимира Кукси, Дмитра Скоренцова; з нагоди 30-тиріччя – до Олександра Москаленка; 25-тиріччя – до Тетяни Колесник, Євгеніїя Скоренцова, Артема Джулая, Івана Апрода, Івана Некраси та Юрія Сікораки.
У номінації «Творці добрих справ» подарунок і привітання отримала кухарка місцевого загальноосвітнього закладу Оксана Сідельніченко. Микола Хоменко висловив їй щиру вдячність за турботу про дітей, яким смакують її страви, а також за те, що вона завжди відгукується на прохання жителів села.
Усіх ювілярів та переможницю номінації вітав піснею гурт «Берегиня».
Привітали ведучі подарунком й Анастасію Колесник, яка приїхала до Фе­дірок із За­ха­рівки, вийшла заміж за місцевого хлопця – Сергія Колесника. Він зараз служить у Збройних Силах Ук­раїни, захищає нашу країну від ворогів. Вони побажали Насті і Сергію щонайшвидше зустрітися і більше ніколи не розлучатися, прожити дов­ге і щасливе подружнє життя, виховуючи діток.
Так останнім часом повелося, що в сучасній родині зростає одна або дві дитини. Навіть у сільській місцевості нечасто зустрінеш багатодітну родину. У Федірках таких родин аж чотири. У номінації «Багатодітна сім’я» нагородили Олександра та Наталію Сіренків, Артема та Людмилу Полонських, а також Лілію Тимошенко та Вікторію Скоренцову. Грошову винагороду їм вручив сільський голова.
Отримала вітання й найактивніша учасниця художньої самодіяльності Марина Некраса, яка нещодавно відзначила своє 18-тиріччя.
Щиро федірчани вітали родини, які в парі прожили багато років. Так, Марія Степанівна і Василь Григорович Залюбовські, Іван Сидорович і Людмила Сергіївна Скоренцови, Микола Іванович і Ольга Семенівна Ломанови відзначили 45 років подружнього життя; 40 років подружнього життя відзначили Віталій Васильович та Марія Іванівна Лісовцови; 20 років тому на весільний рушник стали Володимир і Наталія Білі, Василь і Наталія Подвиженки.
Для сімейних пар звучало дружнє «Гірко», а ведучі пригостили їх келихом шампанського, вручили подарунки.
Усі вітання та художні номери супроводжувалися тривалими гучними оплесками – односельці щиро дякували за концертну програму і за приємні вітальні слова.
На завершення урочистої програми сільський голова висловив слова глибокої вдячності усім спонсорам, які допомогли в організації та проведенні свята: Любові Замковій, Юрію Ющенку, Олександру Стеценку, Анатолію Олійнику, Юрію Щербакову, Андрію Стояновському, Андрію Куксі та Петру Джулаю. Він також подякував артистам-аматорам, які підготували гарний концерт.

Світлана Калугіна.