Державна підтримка сільгосптоваровиробників

Сьогодні чітко сформовані пріоритети державної аграрної політики щодо підтримки сільгоспвиробників. Держава створює особливі умови для роботи дрібних господарів — фермерів. У пріоритеті держ­підтримки на 2018 рік тваринництво та садівницт­во, а також сільськогосподарська кооперація.

Державним бюджетом України на 2018 рік за програмами підтримки розвитку АПК по Україні передбачено більше 6,3 млрд. грн. у тому числі: фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів – 66 млн. грн.; фінансова підтримка розвитку фермерських господарств – 1000 млн. грн.; державна підтримка розвитку хмелярства, закладання молодих садів виноградників та ягідників і нагляд за ними – 300 млн. грн.; надання кредитів фермерським господарствам – 43 млн. грн.; державна підтримка галузі тваринництва – 4000 млн. грн.; фінансова підтримка сільгосптоваровиробників (за напрямом “Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва”) – 945,0 млн. грн.
На даний час три сільськогосподарські підприємства Світловодського району згідно з наказом Міністерства аграрної політики від 06 червня 2018 року №256 отримано дотацію на утримання ВРХ відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2015 р. №884 в сумі 406,5 тис. грн.
Одним сільськогосподарським підприємством району подано перелік документів на відшкодування часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки за програмою фінансова підтримка сільгосптоваровиробників” (за напрямом “Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва”) через відділення АБ “Укргазбанк”.
Також за програмою “Державна підтримка розвитку хмелярства, закладання молодих садів виноградників та ягідників і нагляд за ними” одне фермерське господарство району в цьому році вже отримало компенсацію 80% вартості закуплених саджанців.
Володимир МАЛІЦЬКИЙ, начальник управління агропромислового розвитку
Світловодської РДА.

Поширити
"Вісті Світловодщини"