Дії населення при снігових заметах

281

Здається, до нас приходить справжня зима: з морозами, завірюхами, ожеледицями.

Найпідступнішим явищем в цей час є снігові замети.

Особливу небезпеку вони становлять для людей, які перебувають у дорозі, далеко від людського житла.

Заметені снігом дороги, втрата видимості викликають повну дезорієнтацію на місцевості.При погіршені погодніх умов необхідно обмежити пересування, особливо на власному транспорті. Під час руху на автомобілі не варто намагатися подолати снігові замети, необхідно зупинитися, повністю закрити жалюзі машини, укрити двигун зі сторони радіатора. Якщо є можливість, автомобіль потрібно встановити двигуном у навітряний бік.

Необхідно періодично виходити із автомобіля, розгрібати сніг, щоб не опинитися похованим під заметом.

Крім того, автомобіль, який не занесений снігом – гарний орієнтир для пошукової групи. При прогріванні автомобіля важливо не допускати проникнення в кабіну (кузов, салон) вихлопних газів, з цією метою важливо слідкувати, щоб вихлопна труба не закупорювалась снігом.

Якщо у дорозі разом опинилося декілька чоловік (на декількох автомобілях), доцільно зібратися разом і використати один автомобіль як укриття.

У жодному разі не можна залишати укриття – автомобіль: у сильний снігопад (хуртовину) орієнтири, які здавалися надійними з першого погляду, через декілька десятків метрів можуть бути загублені.

Лише у виняткових випадках виходьте з будівель. Не можна виходити поодинці, особливо відпускати з дому дітей.Повідомте членів сім’ї або сусідів куди ви йдете і коли повернетеся.

Якщо ви, пересуваючись пішки поза населеним пунктом, втратили орієнтацію, зайдіть в перший будинок,
що трапився на шляху, з’ясуйте місце вашого знаходження і дочекайтеся закінчення завірюхи.

Якщо вас покидають сили, шукайте укриття і залишайтеся у ньому.

Будьте обережні, бережіть своє життя та здоров’я!

Світловодські курси НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області

Поширити
"Вісті Світловодщини"