ДО УВАГИ СПОЖИВАЧІВ ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ

У зв’язку із прийняттям Закону України “Про ринок електричної енергії” з 01.01.2019 року буде здійснено відокремлення видів діяльності ПрАТ “Кіровоград­обленерго” на постачання та розподіл електричної енергії. Через це Договори про постачання електричної енергії, укладені з ПрАТ “Кіровоградобленерго” з 01.01.2019 р., втрачають свою силу. Нова модель системи договірних відносин на роздрібному ринку електричної енергії та порядок укладання договорів визначені Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затвердженими постановою НКРЕКП від 14.03.2018 №312 (далі – ПРРЕЕ).
Відповідно до ПРРЕЕ, для забезпечення споживання електричної енергії споживач укладає договори:
1) про надання послуг з розподілу електричної енергії споживачу із оператором системи розподілу;
2) про постачання електричної енергії споживачу із обраним електропостачальником або про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг (для побутових або малих непобутових споживачів).
Договір споживача з оператором системи розподілу переважно стосується технічних параметрів потужності, класу напруги, якості електричної енергії, процедури відключення та підключення.
Договір про постачання електричної енергії передбачає комерційний продаж споживачу електричної енергії як товарної продукції.
Кожен споживач має укласти з оператором системи розподілу договір про розподіл електричної енергії (шляхом приєднання до публічного договору). Розподіл електричної енергії здійснюватимуть оператори систем розподілу (суб’єкти природних монополій) на закріпленій території (області), яким залишається ПрАТ “Кіровоградобленерго”.
У зв’язку з цим з 01.01.2019 року ПрАТ “Кіровоградобленерго” буде надавати лише послуги з розподілу електричної енергії. Постачання електричної енергії населенню після 01.01.2019 року буде здійснювати постачальник універсальних послуг, ТОВ «Кіровоградська обласна енергопостачальна компанія».
Кожному споживачу електричної енергії оператором систем розподілу ПрАТ “Кіровоградобленерго” надіслано заяви-приєднання. За цією заявою-приєднання від­повідно, до статей 633, 634, 641, 642 Цивільного кодексу України та на виконання Закону України “Про ринок електричної енергії”, Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою НКРЕКП від 14 березня 2018 року №312, умов договору про надання послуг з розподілу електричної енергії (далі – Договір), розміщеного на сайті оператора системи розподілу kiroe.com.ua, оператор системи розподілу Приватне акціонерне товариство “Кіровоградобленерго” ініціює приєднання споживача до умов договору про розподіл електричної енергії за технічними даними Паспорту точки розподілу за об’єктом споживача.
*до оформлення Паспорту точки розподілу та інших додатків до Договору, які оформлюються за необхідності, сторони керуються додатками до існуючих договорів про постачання/користування електричної енергії (індивідуальні характеристики об’єкта, потужність, категорія надійності електропостачання, дані про засоби обліку тощо) для врегулювання всіх питань, які залежать від інформації, що міститься у відповідних додатках.
Договір вважається укладеним з дати підписання споживачем заяви-приєднання до договору, яка повертається споживачем на адресу учасника роздрібного ринку, та/або сплати за рахунком (квитанцією), який надсилається (надається) одночасно з заявою-приєднанням, та/або з дати, указаної в заяві-приєднанні, якщо Споживач протягом указаного в заяві-приєднанні терміну не звернувся до учасника ринку із запереченнями щодо укладення договору в цілому або щодо окремих умов договору та спожив певний обсяг електричної енергії.
 Увага! Погодившись з цією заявою-приєднанням (акцептувавши її), Споживач засвідчує вільне волевиявлення щодо приєднання до умов Договору в повному обсязі. З моменту акцептування цієї заяви-приєднання Споживач та Оператор системи розподілу набувають всіх прав та обов’язків за Договором і несуть відповідальність за їх невиконання (неналежне виконання) згідно з умовами договору та чинним законодавством України.
З метою проведення остаточних розрахунків за спожиту електричну енергію Товариство звертається з проханням до споживачів електричної енергії зафіксувати покази своїх лічильників станом на 01.01.2019 р. та до 08.01.2019р. та передати їх до Товариства. У разі відсутності показів засобу обліку розрахунок обсягу та вартості спожитої електричної енергії буде здійснюватися розрахунковим шляхом.
Покази лічильника можна передавати так:  0800-501-148 безкоштовно на кол-центр Товариства (цілодобово, без вихідних); електронною поштою kanc@kiroe.com.ua або call-center@kiroe.com.ua; скористатися особовим кабінетом на сайті компанії www.kiroe.com.ua або при особистому зверненні.
Адміністрація
Світловодського РЕМ
ПрАТ “Кіровоградобленерго”.