Допоможіть лелекам пережити холоди

246

Хоч календарна весна і прийшла, зима не залишає свої позиції. Заручниками холодів стали птахи, які так поспішали додому і надто рано повернулися з теплих країв. І наш з вами обов’язок допомогти їм пережити сніги та мороз.


Якщо ви знайдете кілька чи більшу групу птахів, дійте оперативно. Повідомте про місце розміщення птахів представників органів місцевого самоврядування, керівників громадської природоохоронної організації та небайдужих людей. Не лякайте птахів, не підходьте до них занадто близько. Кожен наступний їх політ, здіймання в небо, це витрата енергії, а це дуже небезпечно для їх життя саме зараз, бо вони виснажені не лише перельотом але і тижневою холодною, голодною і сніжною погодою.

На відстані 10-15 м до місця розташування птахів очистіть невелику ділянку від снігу – саме там можна буде врятуватися більшій кількості птахів. Потрібно викласти на підготовлені місця сіно, солому, сухі багаторічні трави, хмиз, дрібні гілки, кукурудзянку тощо. Сюди ви будете носити птахам їсти.

Ідеальна їжа для лелек – жива прісноводна риба, або відігріта морожена риба, миші, жаби, або інше м’ясо. Окрім того, лелеки можуть їсти усе, що їдять домашні свійські птахи: зерно, хліб, варену картоплю та ін.

Зробіть усе можливе, аби до місця знаход­ження птахів не могли дібратися собаки.
Якщо птахи зовсім ослаблені (тобто такі, які не реагують на рухи людей), то їх потрібно забрати, відігріти і тимчасово розмістити в хлівах або інших господарських будівлях разом із домашніми тваринами.

Олександр КОРЧМЕНЮК, лісничий Глинського лісництва.

Поширити
"Вісті Світловодщини"