Дотримуйтесь правил безпеки під час відпочинку на воді

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Відпочинок на воді – надзвичайне фізичне та моральне задоволення, адже вода – невичерпне джерело енергії. Але, нажаль, для декого відпочинок біля води закінчується трагедією. Кількість трагічних випадків на водних об’єктах невпинно збільшується. Згідно даних Державної служби надзвичайних ситуацій з початку 2018 року в Україні нараховується вже 378 загиблих, 35 із яких діти.

Нагадаємо основні правила безпеки на воді: планувати свій відпочинок необхідно тільки у спеціально відведених місцевими органами виконавчої влади та обладнаних для цього місцях; безпечніше буде відпочивати на воді у світлу частину доби, купатися дозволяється в спокійну безвітряну погоду при швидкості вітру до 10 м/сек, температурі води – не нижче +18 0 С, повіт ря – не нижче +24 0 С.

Після вживання їжі купатися можна не раніше, ніж через 1,5-2 години; розпалені сонцем, не поринайте різко у воду, так як через контраст температур відбувається надмірне скорочення м’язів і, як наслідок, – зупинка серця.

У воду треба заходити повільно, занурюватися поступово; категорично забороняється запливати за попереджувальні знаки та буї, стрибати у воду з човнів, катерів, споруджень, не призначених для цього.

Не можна пірнати з містків, шлюзів, дамб, причалів, дерев, високих берегів; небезпечно використовувати для плавання такі засоби, як дошки, колоди, камери від автомобільних шин та інше знаряддя, яке не передбачене для плавання; небезпечно організовувати ігри на воді, пов’язані з пірнанням, захватом чи штовханням тих, хто купається поруч.

Також однією з основних небезпек, що призводять до трагічних ситуацій, є купання в нетверезому стані. Не вживайте перед купанням спиртні напої. Вони небезпечні навіть при невеликій концентрації в крові, тому що алкоголь блокує ділянку мозку, яка керує розширенням і звуженням судин. А значить, може призвести до судом та втрати свідомості; не залишайте дітей самих біля води!

Бажано і дорослим купатися, коли поблизу є хоча б одна людина, яка в разі біди сама надасть допомогу потопаючому або покличе на допомогу інших.

Знання та виконання правил поведінки на воді – запорука безпечного відпочинку для вас та ваших дітей!

Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки
життєдіяльності Кіровоградської області.
Сектор з питань ЦЗ Світловодської
районної державної адміністрації