Експерти з реформування адміністративно-територіального устрою представили модель майбутнього районного поділу Кіровоградської області

В облдержадміністрації відбувся круглий стіл на тему “Формування нового районного (повітового) поділу в Кіровоградській області” за участі першого заступника голови облдержадміністрації Сергія Коваленка, експертів проекту “Підготовка та громадське обговорення обґрунтованої пропозиції нового районного поділу всіх областей в рамках реформи місцевого самоврядування України” Маргарити Трипольської та Олени Васильєвої, керівників структурних підрозділів ОДА, представників ОТГ області.

На початку засідання Сергій Коваленко зазначив, що Закон “Про добровільне об’єднання територіальних громад” діє до кінця 2019 року. Вибори до місцевих органів влади наступного року буде проведено в єдиній системі – на рівні об’єднаних територіальних громад. Райдержадміністрації та райради втрачають підстави для здійснення визначених законом повноважень, які переходять до рад і виконкомів ОТГ.
Посадовець також звернув увагу на особливості Кіровоградщини, які потрібно обов’язково враховувати під час майбутнього районного поділу: значна протяжність, великі відстані між населеними пунктами та низька щільність населення.
Під час “круглого столу” було презентовано пропозицію нового районного поділу Кіровоградської області, розроблену експертами у сфері реформи місцевого самоврядування, і співставлено її з пропозицією профільного міністерства Кабінету Міністрів України. Як представники влади, так і експерти, погоджуються з правильністю концепції утворення 3-х районів (повітів) на території Кіровоградській області. Це укрупнені Кропивницький, Олександрійський та Новоукраїнський райони з центрами у відповідних містах. У зазначених моделях поділу лише дещо різняться межі районів. При розробці пропозицій було враховано такі критерії, як чисельність населення, загальна площа території, адміністративний центр, кадрова, інфраструктурна та фінансова спроможність органів місцевого самоврядування здійснювати визначені законом повноваження.
Учасники круглого столу обговорили представлені пропозиції, їх відповідність вимогам та висловили думки щодо впливу запропонованого поділу на життя громадян.