Електробезпека у побуті

У холодний період року, а також в перехідний період опалювального сезону збільшується кількість нещасних випадків від ураження електрострумом.

284

Працівники ДСНС рядять як діяти, щоб не допустити враження електричним струмом, але що робити, коли це трапилось?
Ураженому необхідно терміново надати допомогу. Рятувати його дозволяється тільки однією рукою. Якщо хтось схопився за оголений дріт – необхідно висмикнути його з розетки, відключити рубильник або електрозапобіжники. Якщо це зробити неможливо, необхідно відкинути дріт (перерубати сокирою, лопатою), але не руками, а сухою дерев’яною (пластмасовою) палицею чи іншими предметами з надійною ізоляцією; дріт, який загорівся, небезпечно гасити водою, краще накрити його гумовим покриттям або засипати сухим піском; якщо людина лежить на мокрій землі, підлозі поруч з обірваним дротом, підходити до неї треба, кинувши собі під ноги “ізоляцію” – суху дошку, гумовий килим, книгу або стос газет; потерпілого за одяг необхідно відтягнути від місця можливого ураження електрострумом на безпечну відстань, при цьому не торкатися відкритих частин тіла потерпілого. За номером “103” викликати “швидку допомогу”, а при необхідності за номером “101” – рятівників ДСНС.

Щоб убезпечити своє життя від виникнення небезпеки, слід пам’ятати: не виготовляти і не використовувати саморобні обігрівальні електроприлади; не залишайте без нагляду дітей та включені будь-які електроприлади; не ремонтуйте включені в електромережу прилади та не працюйте з дротами під напругою.

Ніколи голими руками не робіть спробу виявити наявність електроструму у дротах, розетках, використовуйте для цього спеціальний прилад. Якщо ви працюєте з оголеним дротом, обов’язково вивішуйте застережну табличку “Не вмикати”, “Іде ремонт”, “Аварія”, “Працюють люди” і т. д.

Виконуйте ці застереження, дотримуйтесь простих правил і рекомендації і життя ваше, особливо дітей, рідних та близьких буде в безпеці.

Лариса Самойленко, завідувач сектору з питань цивільного захисту Світловодської РДА. Світловодські курси 3 категорії НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області.

Поширити
"Вісті Світловодщини"