Епідеміологічна ситуація з захворюваності на кір

За оперативними даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, за з початку 2018 року на кір захворіли 11720 людей – 4564 дорослих і 7156 дітей. З початку року від ускладнень кору померло восьмеро людей: шестеро дітей і двоє дорослих. Стрімке зростання кількості захворювань пов’язане з груповими спалахами у Волинській, Львівській, Закарпатській, Чернігівській, Київській областях, а також зростанням кількості дорослих, які захворіли на кір.

Найбільше людей захворіли на кір у Івано-Франківській (1985), Закарпатській (1893), Одеській (1327), Львівській (1293), Чернівецькій (983) областях. Значно зросла кількість зареєстрованих випадків у Вінницькій, Волинській, Кіровоградській, Львівській, Харківській, Київській областях та м. Києві.

В Кіровоградській області з початку 2018 року зареєстровано 71 вірусологічно підтверджених випадків кору, з них 22 випадки серед дітей та підлітків до 17 років та 2 вагітні жінки.

На кір захворіло:

36 – мешканців з м. Кропивницький,

9 – з Гайворонського району,

6 – з Маловисківського району,

5 – з Долинського району

по 3 – є мешканцями Новомиргородського та Новоукраїнського районів

2 – з Кіровоградського району (с. Аджамка)

по 1 – з Благовіщенського, Бобринецького районів, м. Олександрії та м. Знам’янки.

75 % всіх захворілих на кір зовсім не були щеплені проти кору.

Кір – небезпечне вірусне захворювання, яке є однією з найпоширеніших причин дитячої смертності у світі. Переважно на кір хворіють саме діти, які не мають щеплень. Однак дорослі та підлітки, яких не вакцинували в дитинстві, також можуть захворіти. Вірус кору передається повітряно-крапельним шляхом від людини до людини. Основними симптомами кору є:

– сильний головний біль,

– слабкість,

– підвищення температури тіла до 40 градусів,

– втрата апетиту,

– сильний нежить,

– сухий та сильний кашель,

– почервоніння і набряк горла,

– збільшення лімфовузлів,

– запалення слизової оболонки очей,

– висип по тілу.

Цей вірус небезпечний тим, що ускладнення після хвороби можуть бути ще небезпечнішими за перебіг цієї недуги. Кір послаблює імунітет і знижує здатність організму боротися з іншими хворобами, тому організм стає чутливим до будь-якої бактеріальної інфекції. Ускладнення можуть спричинити захворювання дихальних шляхів: пневмонію, бронхіт, отит (запалення середнього вуха). Кір впливає і на нервову систему, та в деяких випадків може призвести до енцефаліту (запалення головного мозку).

Найбільш дієвим способом профілактики кору є вакцинація, яка і забезпечує захист від цієї недуги.

Вакцинація проти кору проводиться дітям в 1 рік, ревакцинація в 6 років. Не щепленим дорослим потрібно пройти вакцинацію до 35 років, а також вкрай необхідне щеплення проти кору майбутнім матерям, адже якщо вагітна жінка захворіє на кір, може статися викидень або передчасні пологи.

В Україні використовують комбіновану вакцину для профілактики одразу від трьох хвороб: кору, епідемічного паротиту та краснухи (КПК).

Пам’ятайте: хворобу легше попередити ніж лікувати!

Світловодський районний відділ

ГУ Держпродспоживслужби в Кіровоградській області

Поширити
"Вісті Світловодщини"