Гепатит ближче, ніж здається

Всесвітній День боротьби з гепатитом відзначається 28 липня як нагадування людству про глобальну проблему поширення цієї хвороби.
Гепатит – це запалення печінки, як правило, викликається вірусною інфекцією. Гепатит є одним з найбільш серйозних і поширених інфекційних станів на планеті, є глобальною проблемою в зв’язку з тягарем хвороби і смерті, з можливістю викликати спалахи і приводити до епідемічного поширення захворювання. Гепатити В і С викликають хронічний перебіг у сотень мільйонів людей, є основною причиною цирозу і раку печінки. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я у світі налічується близько 2 мільярдів людей, інфікованих гепатитом В, 180 мільйонів людей, інфікованих гепатитом С. Більшість з них навіть не здогадуються про своє захворювання, бо у 80% випадків гострий період проходить без симптомів. За оцінкою експертів Інституту епідеміології та інфекційних захворювань імені Громашевського Національної академії медичних наук України, інфіковані вірусом гепатиту С в Україні не менше 3% громадян, а це 1350000 осіб.
Населення Світловодська не звертається до лікарів для уточнення свого статусу щодо гепатитів «В» та «С». Всього на обліку в кабінеті інфекційних захворювань поліклініки перебуває 61 людина, хвора на активний гепатит. За І півріччя 2019 року взято на облік 11 осіб (за аналогічний період 2018 року – 15). Гостро питання зараження гепатитом стоїть і серед військовослужбовців, які повертаються із зони АТО, адже в польових умовах ризик зараження збільшується.
Захистити себе і своїх рідних від гепатиту «В» дуже легко – зробіть щеплення, не відмовляйтеся від щеплення своєї новонародженої дитини в пологовому будинку. Вакцина від гепатиту В – найбільш безпечна, бо містить не сам вірус, а тільки очищений основний поверхневий антиген вірусу. Ця вакцина – продукт генної інженерії та не може спровокувати хвороби. На Заході від гепатиту В вакцинують навіть онкохворих.
Специфічної профілактики гепатиту «С» не існує, але є лікування цієї хвороби, яке призводить до повного видужання. Профілактикою можуть бути і такі прості речі: На манікюр-педикюр ходіть зі своїм набором пилочок, кусачок та ножиць. Татуювання і пірсинг робіть тільки у ліцензованих косметологічних клініках. У вас повинен бути один стоматолог. Вірусні гепатити В і С передаються статевим шляхом. Користуйтеся презервативами, навіть якщо це ваш постійний партнер. Будь-хто з ваших рідних може бути інфікованим – чоловік чи дружина, батьки, хтось із дітей. Тому кожен повинен мати свою зубну щітку, свої ножиці й бритви.
Галина Талалаєва,
районний інфекціоніст.

Поширити
"Вісті Світловодщини"